FaceBook

Klubowicze

Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym w Kołobrzegu

O szkole:

Jesteśmy szkołą terapeutyczną przyjazną dziecku. Należymy do sieci Szkół Promujących zdrowie; posiadamy CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE oraz CERTYFIKAT SZKOŁY BEZ PRZEMOCY.

Uczniowie reazlizują program szkoły masowej dostosowując swoje tempo pracy do swoich możliwośći psychofizycznych. Dajemy dzieciom możliwość rozwijania zaintersowań przedmiotowych oraz wyrównywania zaległości szkolnych spowodowanych chorobą. Uczniowie szkoły podstawowej uczą się  j. angileskiego i niemieckiego. Organizujemy również sprawdzian szóstoklasisty i egzaminy gimnazjalne. Na terenie szkoły znajdują się pracownia komputerowa oraz biblioteka. 

                                    W skład Zespołu Szkół wchodzą:

  • Szkoła Podstawowa z oddziałem klasy "0"
  • Gimnazjum
  • Zespół Pozalekcyjnych Zajęć Wychowawczych.

Dzieci i młodzież biorą udział w grach, zabawach zajęciach terapeutycznych przygotowanych przez pedagogów, sprawdzają się w turniejach i konkursach. Nawiązują kontakty towarzyskie i przyjaźnie. Poznają misto i piękną okolicę. Wracają do domów wypoczęte i zrelaksowane.

Kołobrzeg to kurort o bogatej, przedwojennej tradycji. Tutejszy klimat  jest kształtowany wpływem morza. Wiatr znad Bałtyku przynosi czyste, przewfiltrowane z alergenów powietrze. Piękno i niepowtarzalna atmosfera naszego uzdrowiska oraz walory lecznicze sprawiają, że pobyt w Kołobrzegu wpływa korzystnie na stan zdrowia zarówno dzieci jak i dorosłych.

Strona szkoły: http://www.slonko.hi.pl
 

Akcje w których szkoła brała udział:

  • Dostrzec innych. Pomoc humanitarna na świecie
  • Szkoła z prawami dziecka - II edycja
  • Baw się i bądź bezpieczny! - II edycja
  • Wszystkie Kolory Świata II
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.