FaceBook

Prawa dziecka

 • Prawa dziecka i edukacja o prawach dziecka

  Prawa dziecka i edukacja o prawach dziecka

  Publikacja przybliża kwestie dotyczące praw dziecka oraz podkreśla znaczenie edukacji o prawach dziecka. Zaprezentowana w podręczniku koncepcja i definicja edukacji o prawach dziecka, wskazuje na konieczność zaangażowania wielu grup w ten proces, podkreślając bardzo szerokie znaczenie edukacji w promocję i implementację praw dziecka.

  Pobierz

  Format PDF - 1,73 MB

 • Konwencja o prawach dziecka

  Konwencja o prawach dziecka

  Jest to przyjazna, nie tylko dzieciom, wersja Konwencji o prawach dziecka. Zawiera spis wszystkich artykułów zawartych w Konwencji, dla łatwiejszego czytania i zrozumienia pogrupowanych tematycznie. Na końcu publikacji umieszczono informacje gdzie dzieci mogą szukać pomocy, gdy ich prawa są łamane. 

  Pobierz

  Format PDF - 1,83 MB

 • Plakat Konwencja o prawach dziecka

  Plakat Konwencja o prawach dziecka

  Plakat zawiera pełen tekst Konwencji o prawach dziecka w wersji przyjaznej dzieciom. Poszczególne artykuły są pogrupowane tematycznie i wzbogacone zabawnymi rysunkami. 

  Pobierz

  Format PDF - 1,65 MB

 • Plan lekcji z prawami dziecka

  Plan lekcji z prawami dziecka

  Plan lekcji zawiera zilustrowane w zabawny sposób podstawowe prawa dziecka. Jest doskonałym uzupełnieniem przeprowadzonych zajęć o prawach dziecka. 

  Pobierz

  Format PDF - 622,13 kB

 • Twoje Prawa

  Twoje Prawa

  Chcemy, żebyście już od najmłodszych lat zdawali sobie sprawę z tego, że Wam również przysługują prawa oraz jak te prawa przekładają się na Wasze codzienne życie.

  Pobierz

  Format PDF - 5,14 MB

 • Razem Dla Praw Dziecka

  Razem Dla Praw Dziecka

  Przygotowując tę publikację, zastanawialiśmy się nad tym, czego potrzebuje nauczyciel, aby przeprowadzić ciekawą lekcję na temat praw dziecka. Lekcję, która nie tylko pozwoli uczniom przyswoić wiedzę o ich prawach, lecz także pomoże im je należycie zrozumieć.

  Pobierz

  Format PDF - 3,18 MB

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.