FaceBook

O współpracy

© UNICEF/NYHQ2011-1769/Pirozzi © UNICEF/NYHQ2011-1769/Pirozzi

Jednym z bardzo ważnych obszarów działań UNICEF jest edukacja i kształtowanie świadomości dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkie placówki edukacyjne do współpracy z UNICEF. Mogą się Państwo zaangażować w działania na kilka sposobów:  

Akcje edukacyjne UNICEF

Zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola, domy kultury i inne instytucje zajmujące się edukacją i wychowaniem dzieci do udziału w naszych projektach edukacyjnych. Proponujemy Państwu akcje związane z tematyką praw dziecka, edukacji globalnej i międzykulturowej, a także bezpieczeństwa dzieci i projekty dotyczące kwestii ekologii. Wszystkie aktualne informacje dotyczące Akcji szkolnych zamieszczane są na stronie. Zapraszamy do śledzenia i aktywnego uczestnictwa.

Klub Szkół UNICEF

Wszystkich Nauczycieli zainteresowanych długoterminową współpracą z UNICEF, zapraszamy do przyłączenia się do Klubu Szkół UNICEF. Jest to inicjatywa, która zrzesza szkoły zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei pomocy humanitarnej. Więcej informacji o Klubie Szkół UNICEF znajdą Państwo na stronie Klubu.

Materiały dydaktyczne związane z prawami dziecka

Udostępniamy Państwu także materiały dydaktyczne dotyczące szeroko rozumianych praw dziecka, z których mogą Państwo samodzielnie korzystać przygotowując zajęcia z uczniami. Materiały do pobrania umieściliśmy w zakładce „materiały dydaktyczne”.

Szkolne zbiórki charytatywne

Szkoły i przedszkola bardzo chętnie wspierają akcje pomocowe UNICEF. Za każdą taką inicjatywę serdecznie dziękujemy! Już pojedyncza zbiórka darowizn to realna pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci. Jeśli mają Państwo ochotę wraz ze swoją placówką wesprzeć finansowo akcje UNICEF, zachęcamy do zapoznania się z prowadzonymi przez nas aktualnie projektami.

Wspólnie z Uczniami podejmijcie decyzje, które działania UNICEF chcielibyście wesprzeć. Akcja pomocowa UNICEF dla kraju dotkniętego katastrofą, czy kryzysem żywieniowym? Czy może chcielibyście wybrać Prezenty Bez Pudła, które dotrą w najbardziej zagrożone rejony świata? Jeśli chcieliby Państwo zorganizować na terenie placówki zbiórkę charytatywną, prosimy o zapoznanie się z instrukcją zbiórek charytatywnych (POBIERZ TUTAJ), która przybliży Państwu, jak to zrobić. Przygotowaliśmy także specjalny plakat, który pomoże rozpowszechnić w placówce informacje o prowadzonej zbiórce.

Kontakt dla szkół 

Bieżące informacje o projektach będą udostępniane na stronie Akcji. Jeśli mają Państwo pytania dotyczące współpracy prosimy o kontakt na adres: szkoly@unicef.pl

Numer kontaktowy dla szkół: 22 56 80 333

Zapraszamy do współpracy!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.