FaceBook

Szkoły współpracujące

Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Poznaniu

O szkole:

        W skład naszego zespołu wchodzi Szkola Podstawowa nr 78 i Gimnazjum nr 55. Specyfiką naszej szkoły jest szeroko pojęta integracja osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych.Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprwanych, posiadamy podjazdy i windę. Na każdym poziomie tworzone są klasy integracyjne i usportowione. W gimnazjum oprócz klas integracyjnych i ogólnodostępnych są klasy z poszerzonym językiem angielskim.

       Jesteśmyorganizatorami niektórych konkursów rejonowych i  twórcami niektórych konkursów, np. języka angielskiego i dziennikarskiego.Stawiamy na kreatywność, samodzielność i otwartość naszych uczniów, dlatego w szkole realizujemy wiele projektów edukacyjnych.

Posiadamy wiele tradycji szkolnych, np. Dzień Patrona, Imieniny Szkoly, Dzień Gimnazjalisty,Festyn Rodzinny i Maraton Matematyczny. Pan Grzegorz Stróżniak napisał dla nas niezwykle pięknych hymn.

 

Akcje w których szkoła brała udział:

  • Wszystkie Kolory Świata
  • Wszystkie Kolory Świata II
  • Gwiazdka dla Afryki
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.