FaceBook

Szkoły współpracujące

Przedszkole nr 23 w Chorzowie

O szkole:

PRZEDSZKOLE NR 23 W CHORZOWIE

Adres: ul. Floriańska 37

41-500 Chorzów

Telefon/fax: 032  241 04 23

E-mail: przedszkole.nr.230@neostrada.pl

Godziny otwarcia: czynne od poniedziałku do piątku od 7:00  do  16:00

 

Wizja: Przedszkole jest przyjazne dziecku, rodzicom oraz środowisku.

           Zapewniamy dziecku optymalne warunki do prawidłowego rozwoju,

           wykorzystując jego wrodzony potencjał i możliwości.

 

Przedszkole Nr 23 w Chorzowie znajduje się przy ulicy Floriańskiej 37, z dala od głównej ruchliwej ulicy. Wokół dwu piętrowego budynku rozciąga się duży ogród, w którym znajduje się mnóstwo zieleni, wiele gatunków drzew oraz piaskownice, huśtawki i inne drewniane urządzenia rekreacyjne dostosowane do rozwoju wszelkich form ruchu dziecka.

Przedszkole jest cztero oddziałowe, grupa maluszków (3- latki), średniaków (4- latki), starszych średniaków (5- latki) i starszaków (6- latki). Każda z grup ma inną nazwę, którą wybierają dzieci wraz z nauczycielem na początku roku szkolnego. Każda sala ma swój charakter odpowiednio dostosowany do wieku dzieci w niej przebywających.

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, obecnie sześciu nauczycieli oraz dwie panie na stanowisku pomocy pedagogicznej. Atmosfera w przedszkolu określana jest przez rodziców i pracowników jako rodzinna, pełna ciepła i życzliwości, skierowanej głównie na dziecko. Od początku roku szkolnego przedszkole tętni życiem nie tylko codziennych zajęć z dziećmi, ale i różnych uroczystości dla dzieci i ich rodzin, występów artystów estradowych. Jest to placówka otwarta na każde potrzeby i propozycje ze strony dzieci i rodziców. Sukcesywnie wzbogacane bazy swobodnej działalności dziecka, jak i warsztatu pracy nauczyciela, sprawia, że dzieci bardzo chętnie uczęszczają do przedszkola, a także, co najważniejsze- poziom pracy z dziećmi jest wysoki, o czym świadczą rozmowy z rodzicami.

 

Akcje w których szkoła brała udział:

  • Dostrzec innych. Pomoc humanitarna na świecie
  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.