FaceBook

Szkoły współpracujące

Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu

O szkole:

Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych jest jedyną w powiecie placówką zorientowaną na potrzeby edukacyjne dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Ograniczone możliwości psychofizyczne naszych uczniów wymagają specjalistycznych oddziaływań edukacyjno - terapeutycznych, opartych między innymi na umożliwieniu dziecku bezpośredniego przeżywania i działania.

Do naszej Szkoły uczęszczają dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz głębokim. U wielu z nich występują dodatkowo różnego rodzaju sprzężenia (związane z chorobami neurologicznymi, są dzieci niesłyszące, nadpobudliwe, z autyzmem).

Możliwość niesienia pomocy innym przez naszych uczniów, niebywale wpływa na poziom ich własnej wartości. Daje im to szansę poczucia sprawstwa, odnoszenia sukcesów, czucia się potrzebnymi. Nasi wychowankowie bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem biorą udział we wszelkiego rodzaju akcjach dobroczynnych.

Strona szkoły: http://www.pzsips.pl
 

Akcje w których szkoła brała udział:

  • Wszystkie Kolory Świata
  • Wszystkie Kolory Świata II
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.