FaceBook

Szkoły współpracujące

Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Sadowie

O szkole:

Prowadzony przez nas punkt przedszkolny składa się z 5 pomieszczeń. W jego skład wchodzą:
-dwie sale dydaktyczne (sala główna i sala zajęć specjalistycznych - rezerwowa)
-dwie łazienko - ubikacje dostosowane do wieku dzieci (podesty pod sedesy i umywalki, nakładki na deski sedesowe dla dzieci)
-pomieszczenie, w którym mieści się szatnia dla dzieci.

Wszystkie pomieszczenia znajdują się w osobnym skrzydle ZS w Sadowiu w bezpośrednim sąsiedztwie sali gimnastycznej, placu zabaw i boisk sportowych(sprzyjać to będzie rozwojowi ruchowemu dzieci) oraz spełniają wymogi sanitarne, przeciwpożarowe (potwierdzone wydanymi odpowiednimi opiniami) określone w przepisach BHP i MEN. Posiadamy osobne wejście i szatnię dla dzieci przedszkolnych.

Sale są w pełni wyposażone w niezbędne pomoce dydaktyczne, meble dostosowane do wieku dzieci, zabawki itp. Posiadamy również specjalne łóżeczka do leżakowania dzieci wraz z kompletem kocy i poduszek. Zarówno ściany jak i podłogi sal są pokryte nietoksycznymi materiałami i farbami w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla dzieci. Drzwi wejściowe do sal zostały wyciszone specjalnym obiciem w celu zapewnienia komfortu prowadzonych zajęć.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwa w razie potrzeby pielęgniarka oraz ratownik medyczny z uprawnieniami. Personel przedszkola jest przeszkolony w zakresie udzielania I pomocy przedmedycznej, a na miejscu znaduje się w pełni wyposażona apteczka, natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie placówki jest Ośrodek Zdrowia.

Posiadamy także nowoczesny sprzęt multimedialny (laptopy z dostępem do internetu, drukarkę laserową, drukarkę atramentową, cyfrowy aparat fotograficzny, cyfrową kamerę, rzutnik multimedialny wraz z ekranem, magnetofon), by zapewnić dzieciom wszechstronny rozwój i edukację od najmłodszych lat. W razie potrzeby dysponujemy profesjonalnym nagłośnieniem i mikrofonami.

Dzięki pozyskiwanym sponsorom i pomocy rodziców naszych "milusińskich" staramy się cały czas podnosić standard świadczonych przez nas usług. Czynimy to jednocześnie przy minimalizowaniu kosztów, tak, by szansę opieki przedszkolnej dać każdemu dziecku.

Nadrzedną zasadą, która kieruje nami w codziennej pracy z dziećmi jest zapewnienie im komfortowych i bezpiecznych warunków do wszechstronnego stymulowania ich rozwoju.

 

Akcje w których szkoła brała udział:

  • Baw się i bądź bezpieczny! - II edycja
  • Wszystkie Kolory Świata II
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.