FaceBook

Szkoły współpracujące

Publiczne Przedszkole nr 16 w Olsztynie

O szkole:

Nasza wspólna przygoda rozpoczęła się 1 września 2010 roku. W kameralnym gronie odkrywaliśmy tajemnice wiedzy dzięki paniom wychowawczyniom, które wykonują swój zawód z prawdziwym sercem. Obecnie w naszym przedszkolu funkcjonuje 7 grup: Mrówki i Biedronki, Elfy (6-latki), Chochliki (5-latki), Motyle i Żuczki (3,4-latki).

Wszystkie dzieci traktujemy jako naszego partnera we wczesnej edukacji i w procesie wychowania. Wiemy, że każde dziecko jest inne, jest niepowtarzalną indywidualnością, posiada uzdolnienia i różne talenty. Pomagamy w rozpoznawaniu i rozwijaniu tych twórczych zdolności. Mamy świadomość jak ważną dziecięcą potrzebą jest poczucie wyjątkowości i tego, że my dorośli, zarówno rodzice i nauczyciele wierzymy w dziecko i widzimy w nim odrębną istotę.

Opieramy się na przekonaniu, że szczęśliwy człowiek to człowiek, który realizuje swój naturalny potencjał i żyje w zgodzie ze sobą. Postawy jakie nam towarzyszą to szacunek, zrozumienie i ciekawość dla świata dziecka, jego uczuć i myśli.

Akcje w których szkoła brała udział:

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.