FaceBook

Szkoły współpracujące

Zespół Szkół Usługowych w Sosnowcu

O szkole:

Szkoła znajduje się w dzielnicy Sosnowca - Klimontowie. Położona jest wśród zieleni, ma dogodne połączenia komunikacyjne. Obserwuje ją non-stop kilkanaście kamer wewnątrz i na zewnątrz budynku, dzięki czemu jest wolna od przemocy, chuligaństwa i narkotyków. Szkoła jest niedostępna dla obcych - wejście jest strzeżone przez System Rejestracji i Kontroli Dostępu. Rodzice i uczniowie mają stały kontakt z wychowawcą i dostęp do swoich wyników w nauce i frekwencji poprzez program e-WYWIADÓWKA. W budynku znajduje się 10 sal lekcyjnych, nowoczesna pracownia komputerowa wraz z centrum multimedialnym, sala gimnastyczna, siłownia. Szkoła jest dobrze wyposażona w pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny najnowszej generacji. Zajęcia sportowe odbywają się również na 4 przyszkolnych boiskach: do piłki siatkowej, koszykówki, do piłki nożnej i siatkowej piłki plażowej. Młodzież ma możliwość skorzystania z oferty Ośrodka Szkolenia Kierowców, mieszczącego się w naszym budynku. Uczniowie zdobywają dodatkowe kwalifikacje na różnorodnych kursach organizowanych w szkole np. kurs obsługi kasy fiskalnej. Biorą również udział w projekcie "Wsparcie w ramach Ekonomii Społecznej szansą rozwoju młodzieży z terenu Zagłębia Dąbrowskiego". Uczeń rozpoczynający naukę w klasie wielozawodowej sam wybiera interesujący go zawód spośród 2 lub 3-letnich. Do najczęściej wybieranych zawodów 2-letnich należą: blacharz, lakiernik, fotograf, kucharz małej gastronomii, sprzedawca i ogrodnik. 3-letnie to: cukiernik, drukarz, fryzjer, introligator, piekarz, rzeźnik-wędliniarz, blacharz samochodowy, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik AGD, monter-elektronik, murarz, stolarz, ślusarz, tapicer.
Uczeń w trakcie praktycznej nauki zawodu, odbywającej się w rzeczywistych warunkach pracy, nabywa umiejętności charakterystycznych dla danego zawodu, które są następnie potwierdzane egzaminem czeladniczym lub egzaminem przeprowadzanym przez OKE.
Po zdaniu egzaminu zawodowego absolwent Zasadniczej Szkoły Zawodowej otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Dokument ten jest honorowany w krajach Unii Europejskiej.
Na wniosek absolwenta do dyplomu dołącza się Europass Suplement, sporządzony na podstawie opisu kwalifikacji pracownika albo opisu zawodu. Europass wydawany jest bezpłatnie w języku polskim i angielskim.

Strona szkoły: http://www.zsu.edu.pl
 

Akcje w których szkoła brała udział:

  • Szkoła z prawami dziecka - II edycja
  • BiznesKlasa UNICEF
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.