Publikacje

Raport UNICEF „Najzimniejszy rok reszty ich życia. Ochrona dzieci przed narastającymi skutkami fal upałów.”

Kryzys klimatyczny gwałtownie przyspiesza, a towarzyszące mu fale upałów stają się coraz dłuższe, silniejsze i częstsze. Już teraz około 559 mln dzieci jest narażonych na fale upałów o wysokiej częstotliwości. Niniejszy raport po raz kolejny pokazuje, że dzieci znajdują się na pierwszej linii kryzysu klimatycznego. Dane raportu podkreślają pilną potrzebę działania już teraz, aby zapobiec negatywnym skutkom upałów, które wpływają na dzieci na całym świecie.

Raport UNICEF „Miejsca i przestrzenie: Wpływ środowiska na dobrostan dzieci”

W jaki sposób bogate kraje radzą sobie z zapewnieniem dzieciom zdrowego środowiska?

Raport UNICEF - Miejsca i przestrzenie: Wpływ środowiska na dobrostan dzieci

Prawa dziecka z perspektywy dzieci, rodziców i nauczycieli

Raport „Prawa dziecka z perspektywy dzieci, rodziców i nauczycieli” UNICEF Polska, ABR SESTA oraz SYNO Polska.

Raport UNICEF „W trosce o przyszłe pokolenia. Dzieci w krajach bogatych w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju”

To pierwsza publikacja, która przedstawia ocenę warunków i jakości życia dzieci w 41 krajach bogatych w kontekście zrównoważonego rozwoju.

Raport UNICEF - "Równe szanse dla dzieci. Nierówności w zakresie warunków i jakości życia dzieci w krajach bogatych"

Niniejszy Raport zawiera omówienie kwestii nierówności w zakresie jakości i warunków życia dzieci w 41 krajach Unii Europejskiej (UE) oraz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD)

Raport UNICEF – „Dzieci recesji. Wpływ kryzysu gospodarczego na warunki i jakość życia dzieci w krajach wysokorozwiniętych”

W najnowszym raporcie UNICEF alarmuje - od 2008 roku liczba dzieci żyjących w biedzie w krajach wysokorozwiniętych zwiększyła się o 2,6 miliona i wynosi teraz ponad 76,5 miliona.

Dzieci w Polsce

Mamy przyjemność przekazać na Państwa ręce publikację będącą zbiorem wiedzy o sytuacji dzieci w Polsce. W naszej publikacji znajdą Państwo stosowne dane dotyczące najważniejszych problemów opatrzone krótkim komentarzem.

Warunki i jakość życia dzieci w krajach rozwiniętych

Według najnowszego raportu UNICEF Polska zajmuje dopiero 21 miejsce w rankingu dotyczącym warunków i jakości życia dzieci w krajach rozwiniętych.

Ubóstwo Dzieci

Raport UNICEF: Ponad 30 mln dzieci w najbogatszych krajach świata żyje w ubóstwie. Dostępu do podstawowych dóbr, niezbędnych do prawidłowego rozwoju nie ma, wg najnowszych badań UNICEF, ponad 13 mln dzieci w Unii Europejskiej (wraz z Norwegią i Islandią). W Polsce jest to prawie 1,3 mln dzieci.

Przestrzeganie Praw Dziecka w Polsce

Sytuacja dzieci na świecie

Raport „Nasza Europa. Nasze prawa. Nasza przyszłość”

Zobacz również

DE LEGE ARTIS kolejny rok w programie „Firma z Sercem”

DE LEGE ARTIS kolejny rok w programie „Firma z Sercem”

DE LEGE ARTIS Sp. z o.o. przedłużyła udział w programie „Firma z Sercem”. Wspólnie z UNICEF Polska dba o to, aby każde dziecko mogło prawidłowo się rozwijać, ciesząc się pełnym zdrowiem i bezpieczeństwem.

Więcej
Wyniki ankiety Europe Kids Want 2024

Jakiej Europy chcą dzieci? Sprawdź wyniki ankiety Europe Kids Want 2024

Konflikty zbrojne oraz zdrowie psychiczne – to obszary, z którymi wiążą się najpoważniejsze obawy dzieci i młodzieży w Unii Europejskiej. Znamy wyniki ankiety Europe Kids Want 2024, która została opracowana we współpracy z dziećmi i dotyczyła najważniejszych dla nich tematów.

Więcej
UNICEF Polska podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

UNICEF Polska podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Współczesna dynamiczna i złożona rzeczywistość gospodarcza coraz częściej pokazuje, że efektywnie prowadzony biznes powinien brać pod uwagę także kwestie społeczne i humanitarne. O wzajemnych benefitach dobrze zbudowanych i starannie prowadzonych relacji sektora pozarządowego oraz świata biznesu mówić będzie Renata Bem, Dyrektor Generalna UNICEF Polska, podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 7-9 maja 2024 r. w Katowicach.

Więcej