PONADCZASOWI. Pomoc łączy pokolenia.

ponadczasowi

Dlaczego i jak spisywać testament?

Zapis woli - czym jest?

W życiu najważniejsze jest nie to, co otrzymujemy, lecz to, co możemy podarować innym. Miłość, poczucie bliskości i bezpieczeństwa, czas... Patrzymy na swoje dzieci i marzymy, aby zostawić im świat piękniejszy i szczęśliwszy. Pragniemy, aby nasi bliscy mieli zapewnioną spokojną i dostatnią przyszłość.

Chcemy zatem, aby dorobek naszego życia został wykorzystany w najlepszy sposób, zgodnie z naszymi poglądami i oczekiwaniami.

Testament to pewny i bezpieczny sposób, aby w przyszłości przekazać swoje dobra najbliższym i zadbać o ich stabilizację finansową.

W każdej chwili możesz wydać odpowiednie dyspozycje co do wypracowanych przez Ciebie dóbr materialnych, tak aby trafiły w najlepsze ręce i zostały wykorzystane według Twoich oczekiwań.

Majątek, niezależnie czy mały czy duży, jest najcenniejszy wtedy, kiedy możemy dzięki niemu uczynić coś dobrego i zmienić świat na lepsze. Przekazując innym dorobek życia, pozostawiasz po sobie dziedzictwo, zostawiasz ślad w pamięci następnych pokoleń.

 

Dlaczego warto?

Ideą programu PONADCZASOWI jest przekonanie, że każda darowizna przekazana na rzecz bezbronnych i pokrzywdzonych czyni świat lepszym dla kolejnych pokoleń. Sporządzenie testamentu daje Ci pewność, że Twój majątek zostanie rozdysponowany zgodnie z Twoją wolą.

Poprzez sporządzenie testamentu nie tylko zabezpieczysz przyszłość swoich najbliższych - masz także możliwość ustanowienia dodatkowych zapisów na rzecz wspieranych przez Ciebie fundacji lub stowarzyszeń.

O UNICEF

image-section-image.png

UNICEF jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej zaangażowanych w niesieniu pomocy organizacji, wspierającą każdego dnia potrzebujące dzieci ze 190 krajów świata. Każdy, nawet mały datek daje im nadzieję i umacnia wiarę w ludzkie dobro.

UNICEF cieszy się bardzo wysokim zaufaniem społecznym, a jego działalność dobroczynna jest oceniana pozytywnie przez 92% Polaków. Uwzględniając w swoim testamencie finansowe wsparcie dla UNICEF, masz gwarancję, że Twoja hojność zostanie spożytkowana we właściwy sposób, dając szanse na godne życie, zdrowie i edukację najmłodszym i najbardziej bezbronnym mieszkańcom naszej planety.

Jedną z form pomocy i przekazania darowizny, może być dokonanie zapisu na rzecz UNICEF w testamencie. Chcesz wiedzieć, jak to działa?

Jak stać się PONADCZASOWYM?

Dowiedz się więcej - pobierz bezpłatną broszurę informacyjną

Informujemy, że pobranie materiałów jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych

 
 

Jeśli zechcesz wesprzeć działania UNICEF na rzecz potrzebujących swoim zapisem woli, masz do wyboru kilka rozwiązań:

  • Możesz wskazać UNICEF jako spadkobiercę na równi z innymi spadkobiercami lub w dowolnej części procentowej spadku.
  • Możesz zobowiązać swoich spadkobierców do przekazania na rzecz UNICEF określonej kwoty, wartościowego przedmiotu
    (np. biżuterii, samochodu, etc.) czy nieruchomości.
  • Możesz dokonać zapisu, według którego UNICEF otrzyma określony przez Ciebie przedmiot z datą otwarcia spadku.
  • Możesz przekazać całość spadku na rzecz UNICEF. Możesz ustanowić UNICEF jedynym spadkobiercą jeśli nie masz rodziny. Będziesz mieć wtedy pewność, że zgromadzone przez Ciebie środki zostaną spożytkowane w uczciwy, transparentny i efektywny sposób na szczytny cel.
  • Możesz wskazać UNICEF jako beneficjenta w zawartej umowie ubezpieczenia na życie. Suma ubezpieczenia zostanie wyłączona z masy spadkowej i przekazana bezpośrednio UNICEF.

Pamiętaj - jeżeli zdecydujesz się na przekazanie darowizny na rzecz UNICEF w testamencie, nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania, doradzą najlepsze dla Ciebie rozwiązanie i pomogą Ci przejść przez cały proces prawny.

Kontakt

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości, jakie daje stworzenie testamentu? Nie odkładaj tego, co ważne na później. Już dzisiaj zadzwoń do nas lub napisz e-mail:

tel: (22) 568 03 45
e-mail: ponadczasowi@unicef.pl

Skontaktuj się z nami

Adres: ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
Fax: (48 22) 568 03 01
NIP: 527-23-76-153
KRS: 0000107957
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.