#Więcej Niż Dzień

OCAL ŻYCIE NOWORODKA Podaruj mu więcej niż dzień

Twoja darowizna ratuje życie

Jesteś na stronie UNICEF Polska, za pomocą której zbieramy fundusze na pomoc ratującą życie noworodków oraz opiekę okołoporodową dla matek i kobiet w ciąży. Niemal 3 tysiące dzieci, które dziś przyszły na świat umrze w ciągu 24 godzin – większość z powodów, którym łatwo zapobiec. Ocal życie nowo urodzonego dziecka i jego mamy. Wpłać darowiznę i podaruj im więcej niż dzień.

 

Sytuacja jest krytyczna. Dla niemal 2 milionów noworodków rocznie ich pierwszy tydzień życia jest jednocześnie ostatnim.
Każda śmierć dziecka to niewyobrażalny dramat.
Pomóż temu zapobiec.

1 ?
Chcę pomóc:
Chcę pomóc
2
Wpłacam kwotę:
Wpłacam kwotę
np. nowy początek dla rodziny z noworodkiem (zestaw higieniczny, 1000 tabletek uzdatniających wodę oraz ciepły koc)
np. nowy początek dla rodziny z noworodkiem (zestaw higieniczny, 1000 tabletek uzdatniających wodę oraz ciepły koc)
np. miesięczna terapia leczenia niedożywienia u dziecka (90 saszetek pasty terapeutycznej)
np. miesięczna terapia leczenia niedożywienia u dziecka (90 saszetek pasty terapeutycznej)
np. pakiet do walki z polio w sile 140 dawek szczepionek
np. pakiet do walki z polio w sile 140 dawek szczepionek
Pomoc dla dzieci w sytuacjach kryzysowych
pomoc dla dzieci, które walczą o każdy dzień
3
Moje dane:
Zapisanie się na newsletter oznacza wyrażenie zgód na otrzymywanie od UNICEF Polska, dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i handlowych na podany adres pocztowy, e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych. Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce prywatności. Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne.
4
Płatność zabezpieczona certyfikatem EV SSL
2
Wpłacam kwotę:
Wpłacam kwotę
np. zestaw do walki z chorobami (30 szczepionek przeciwko polio oraz 25 na odrę i 25 tężec)
np. zestaw do walki z chorobami (30 szczepionek przeciwko polio oraz 25 na odrę i 25 tężec)
np. zestaw do walki z chorobami (30 szczepionek przeciwko polio oraz 25 na odrę i 25 tężec)
np. 10 opakowań mleka terapeutycznego i 8 saszetek terapeutycznej pasty do walki z niedożywieniem
np. zestaw do walki z chorobami (30 szczepionek przeciwko polio oraz 25 na odrę i 25 tężec)
np. 100 saszetek ORS do walki z odwodnieniem
Terapia leczenia niedożywienia umierającego z głodu dziecka w Afryce
pomoc dzieciom w sytuacjach kryzysowych
3
Moje dane:
Dane personalne
(dd.mm.rrrr)
Dane adresowe
/
(xx-xxx)
Dane kontaktowe
4
Wybierz rodzaj płatności:
Wybierz rodzaj płatności
Numer rachunku bankowego darczyńcy
Status darczyńcy
Dzień comiesięcznych wpłat
Dane karty płatniczej
Karty płatnicze
Data ważności karty
/
?
Zapisanie się na newsletter oznacza wyrażenie zgód na otrzymywanie od UNICEF Polska, dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i handlowych na podany adres pocztowy, e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych. Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce prywatności. Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne.
5
Uwaga!
Uwaga! Sprawdź dokładnie swoje dane osobowe oraz dane płatności. Klikając "POMAGAM każdego dnia" decydujesz się na comiesięczne darowizny i pomaganie najbardziej potrzebującym maluchom na całym świecie. Upewnij się, że limity na transakcje Twoją kartą nie są domyślnie ustawione na 0 zł. Pamiętaj, to dzięki Tobie zmienia się życie dzieci!
Uwaga! Sprawdź dokładnie swoje dane osobowe oraz dane płatności. Klikając "POMAGAM każdego dnia" decydujesz się na comiesięczne darowizny i pomaganie najbardziej potrzebującym maluchom na całym świecie. W najbliższych dniach otrzymasz od nas specjalny pakiet dla Darczyńców UNICEF365. Pamiętaj, to dzięki Tobie zmienia się życie dzieci.
Informujemy, że w celu dokonania płatności online zostaną Państwo przekierowani do serwisu www.payu.pl, lub odpowiednio do serwisu www.paypal.com/pl operatora płatności onlinie. Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie Polski Komitet Narodowy UNICEF z siedzibą w Warszawie 02-729, ul. Rolna 175 D (Polska). Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są dostępne w Polityce Prywatności. W razie pytań prosimy o kontakt na adres iod@unicef.pl.
Regulamin akcji SMS Więcej Niż Dzień UNICEF
UNICEF Pomagamy

Bez mamy i bez sprzętu – nowonarodzony Ayah walczy o przetrwanie.

Nowonarodzony Ayah leży w inkubatorze w szpitalu w Dżubie, w stolicy Sudanu Południowego. Jego mama zmarła na skutek krwotoku w trakcie porodu. Chłopczyk waży tylko 1,3 kg i walczy z żółtaczką i sepsą.

Ayah leży w jednym z zaledwie dwóch działających inkubatorów na oddziale. Szpital nie posiada sprzętu, aby go odpowiednio zdiagnozować i leczyć. Pediatra na oddziale przyznaje: „Jeśli dziecko potrzebuje czegokolwiek więcej niż tylko podstawowa opieka, to nie możemy nic zrobić. Robimy absolutnie wszystko, co w naszej mocy, ale niektóre rzeczy są po prostu poza naszą kontrolą”. Co 10 noworodek, który przyszedł na świat w tej klinice, umiera. Sudan Południowy ma jeden z najwyższych wskaźników umieralności matek i noworodków na świecie, a jedno na 26 dzieci umiera w ciągu 28 dni od urodzenia.

Każdego dnia na całym świecie umiera 7000 noworodków – większość z nich z powodów, którym łatwo zapobiec. Proste, przystępne rozwiązania istnieją, ale nie docierają do najbardziej potrzebujących matek oraz ich dzieci – mieszkających w trudno dostępnych miejscach, żyjących w skrajnych warunkach. Ze wszystkich nierówności społecznych, właśnie ta może okazać się najbardziej fundamentalna. Żadne dziecko nie powinno tracić matki, przychodząc na świat. Żaden rodzic nie powinien doświadczyć uczucia rozpaczy po stracie dziecka, czy też poczucia niemocy w sytuacji jego cierpienia. Szczególnie, gdy opieka, która mogłaby temu zapobiec, istnieje.

DLACZEGO PROSIMY CIĘ O POMOC?

PONAD 7000 NOWORODKÓW
Umiera każdego dnia
PONAD 80% NOWORODKÓW
Można uratować
3000 Z NICH
Nie przeżywa nawet doby
50 RAZY WIĘKSZE SZANSE
Na przeżycie mają dzieci w krajach bogatych
1,3 MILIONA DZIECI
Każdego roku umiera w trakcie akcji porodowej
3 MILIONY NOWORODKÓW ROCZNIE
Można ocalić, podejmując odpowiednie działania

Akcja „Więcej niż dzień”

„Każdego roku 2,6 milionów noworodków na świecie umiera w pierwszym miesiącu życia. Milion z nich w ciągu pierwszych 24 godzin” - mówi Henrietta Fore, Dyrektor Generalna UNICEF. – „Możemy pomóc większości tych dzieci, zapewniając im i ich matkom podstawową opiekę medyczną. Nawet najmniejsze wsparcie od każdego z nas przyczyni się do lepszego startu w życie dla najmłodszych”. W ciągu ostatnich dwudziestu lat na świecie nastąpił bezprecedensowy postęp w ratowaniu życia dzieci poniżej 5. roku życia. Jednak pomimo niezaprzeczalnego postępu w jakości opieki okołoporodowej, wciąż jeszcze pozostało wiele do zrobienia. Umieralność noworodków na świecie jest nadal niepokojąco wysoka, zwłaszcza w krajach najuboższych. Miliony maluszków nie otrzymują niezbędnej pomocy, która umożliwiłaby im przeżycie. 

Tylko w 2016 roku każdego dnia ponad 7000 noworodków umierało w ciągu pierwszego miesiąca życia – z czego około 2600 nie przeżywało nawet doby od narodzin. Każda śmierć dziecka to niewyobrażalny dramat dla całych rodzin. Większość z nich zmarła na skutek chorób, którym potrafimy zapobiegać. Oznacza to, że wielu tragedii można było uniknąć. 

Ponad 80% śmierci noworodków jest spowodowanych przedwczesnym rozwiązaniem, powikłaniami przy porodzie czy infekcjami, takimi jak zapalenie płuc czy sepsa. Można temu zapobiec poprzez dostęp do czystej wody i środków dezynfekujących, a także zapewnienie lepszej opieki wykwalifikowanych położnych oraz sprzętu zapewniającego pomoc wcześniakom i noworodkom wymagającym natychmiastowej interwencji. Ważne jest również karmienie piersią w ciągu pierwszej godziny życia dziecka, bezpośredni kontakt noworodka ze skórą matki oraz odpowiednie żywienie. 

Pomóż nam uczynić świat bezpieczniejszym miejscem dla matek i ich dzieci. 

Każdego roku można ocalić miliony młodych istnień. Musimy zapewnić mamom i ich dzieciom dostęp do odpowiedniej opieki zdrowotnej, dobrego odżywiania i czystej wody. Niestety zbyt często nawet te zupełnie podstawowe dobra pozostają poza zasięgiem mam i dzieci, które potrzebują ich najbardziej.

UNICEF Polska rozpoczyna kampanię „Więcej niż dzień”, której celem jest dostarczenie pomocy ratującej zdrowie i życie noworodków na całym świecie oraz zapewnienie matkom odpowiedniej opieki okołoporodowej. Apelujemy o pomoc każdemu dziecku w pierwszych momentach życia poprzez: 

  • Szkolenia i zapewnienie w ośrodkach medycznych wystarczającej liczby lekarzy, pielęgniarek i położnych doświadczonych w opiece nad noworodkami i wcześniakami;
  • Zapewnienie każdej matce i jej nowo narodzonemu dziecku dostępu do sprzętu medycznego, ratujących życie leków, czystej wody, mydła i elektryczności;
  • Wsparcie dziewcząt, matek i rodzin w dostępie do wysokiej jakości opieki medycznej.

Wyeliminowanie możliwych do uniknięcia zgonów najmłodszych nie jest fantazją. Cel, przed którym stoimy jest realny. W ciągu ostatnich dwudziestu lat nastąpił niezaprzeczalny postęp w ratowaniu dzieci. Widząc rezultaty, musimy jeszcze bardziej zaangażować się w walkę o życie noworodków oraz szansę na zdrowe dzieciństwo, dla każdego dziecka. 

Nawet najmniejsze wsparcie od każdego z nas przyczyni się do lepszego startu w życie dla najmłodszych w tym najważniejszym, decydującym o przyszłości okresie. 

Wesprzyj UNICEF i podaruj dzieciom więcej niż dzień. Kampanię wspiera Magdalena Różczka, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

 

Skontaktuj się z nami

Adres: ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
Fax: (48 22) 568 03 01
NIP: 527-23-76-153
KRS: 0000107957

Darowizna jednorazowa

Przekaż jednorazową darowiznę właśnie teraz i pozwól nam dotrzeć z natychmiastową pomocą do potrzebującego dziecka.

Wybierz kwotę i uzupełnij dane,
a następnie kliknij przycisk „WPŁACAM”.
Zostaniesz przeniesiony na stronę PayU.
Wybierz sposób płatności i przejdź dalej.
Podaj dane swojej karty płatniczej
lub zaloguj się na konto bankowe oraz zatwierdź przelew.
Na Twojego maila w ciągu kilku minut przyjdzie
potwierdzenie wykonania płatności.
Gotowe!
Dziękujemy za przekazanie darowizny.

Darowizna miesięczna

Zdecyduj się na przekazywanie darowizny co miesiąc i uratuj nie jedno, ale wiele potrzebujących maluchów na całym świecie. Twoja pomoc dotrze do miejsc, w których jest akurat najbardziej potrzebna.

Wybierz kwotę, uzupełnij dane,
i wybierz rodzaj płatności.
Uzupełnij informacje o dniu comiesięcznej darowizny
i podaj dane karty płatniczej (w przypadku płatności kartą płatniczą)
lub uzupełnij informacje o numerze rachunku (w przypadku polecenia zapłaty).
Kliknij przycisk „POMAGAM CO MIESIĄC”.
System przetworzy informacje i powiadomi Cię
o zakończeniu procesu weryfikacji danych.
Na Twojego maila w ciągu kilku minut przyjdzie
potwierdzenie deklaracji comiesięcznego wsparcia.
Gotowe! Co miesiąc otrzymasz mailowo
potwierdzenie przekazania darowizny.
Dziękujemy za pomoc!
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.