Kalendarium

Istotnym elementem działań UNICEF są programy pomocy dzieciom prowadzone w terenie, w krajach rozwijających się. W Polsce i w innych krajach rozwiniętych, działają Komitety Narodowe UNICEF. Do zadań statutowych Komitetu należy reprezentowanie interesów dzieci wobec władz i społeczeństwa, działanie na rzecz respektowania ich praw oraz gromadzenie funduszy na projekty pomocowe realizowane przez UNICEF w krajach rozwijających się. Od 2002 roku Stowarzyszenie PKN UNICEF skupia swoje działania na gromadzeniu środków na pomoc dzieciom w najuboższych krajach świata. Oprócz tego monitoruje implementację Konwencji o prawach dziecka oraz realizuje programy edukacyjne angażujące tysiące szkół w Polsce, współpracuje ze światem biznesu i kultury, zawsze na pierwszym miejscu stawiając potrzeby dzieci. W 2008 UNICEF Polska otrzymało status organizacji pożytku publicznego. Tym samym od tego roku prowadzi szczegółowe sprawozdania finansowe.

Zapraszamy do zapoznania się z Kalendarium najważniejszych akcji prowadzonych przez UNICEF Polska na przestrzeni ostatnich lat.

Zobacz również

Drugi sezon podcastu UNICEF o zdrowiu psychicznym już dostępny na platformie Spotify

Drugi sezon podcastu UNICEF o zdrowiu psychicznym już dostępny na platformie Spotify

Na platformie Spotify jest już dostępny drugi sezon podcastu UNICEF, pt. „W Mojej Głowie”. Ten sezon, oparty na programie Self-Help Plus (SH+) Światowej Organizacji Zdrowia, oferuje młodym ludziom praktyczne narzędzia do radzenia sobie ze stresem i promowania zdrowia psychicznego.

Więcej
3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

Szczepionki są jednym z największych osiągnięć w dziedzinie medycyny. Za ich pomocą możemy chronić dzieci m.in. przed cholerą, malarią i polio. Dzięki szczepieniom najmłodsi mogą dorastać w zdrowiu i prawidłowo się rozwijać. Mimo to po raz pierwszy od 30 lat jesteśmy świadkami największego trwałego spadku wyszczepialności wśród dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej