FaceBook

5-latek porzucony na granicy

5-letni chłopiec i jego przybrana mama Jules mieszkają razem w Ferrier, biednej wiosce w północno-wschodnim Haiti, tuż przy granicy z Dominikaną. Jules codziennie przekracza granicę w celu sprzedaży i zakupu na Dominikanie różnych towarów. Jej każdy dzień wygląda praktycznie tak samo. Jednak pewnego razu Jules przytrafiła się historia, którą zapamięta do końca swojego życia.

rm170412_495
© UNICEF/Rigamonti2012

Kilkanaście miesięcy temu, wychodząc o świcie z domu, Jules usłyszała płacz dziecka. Na ścieżce prowadzącej do granicy z Dominikaną zobaczyła leżącego, nagiego, małego chłopca. Jules natychmiast wezwała policję i okazało się, że chłopiec został porzucony podczas próby przemytu na Dominikanę. Policja szuka rodziców chłopca, lecz na razie nie przyniosło to pozytywnych rezultatów. Urzędnikom zwyczajnie brakuje na poszukiwania pieniędzy. Pięciolatek bardzo chciałby wrócić do swojej rodziny, ale na razie grozi mu życie na ulicy – nie wiadomo jak długo Jules będzie mogła opiekować się chłopcem.

bannerhaiti_09_2012v4

UNICEF na Haiti pomaga takim dzieciom, jak ten 5-letni chłopiec. Zbieramy fundusze na prowadzenie ośrodków opiekuńczych, w których najmłodsi będą mogli czuć się bezpiecznie, gdzie otoczymy ich opieką psychologa i pedagoga, uchronimy przed życiem na ulicy.

Po tragicznym trzęsieniu ziemi w 2010 roku wiele rodzin na Haiti zostało rozdzielonych, straciło swoje domy, zniszczone zostały również szkoły – miejsca, w których dzieci mogły czuć się bezpiecznie. Wiele z nich znalazło się wówczas na ulicy. Osierocone, pozbawione często podstawowej ochrony i opieki, narażone są na przemoc, wyzysk i porwania.

rm160412_552
© UNICEF/Rigamonti2012

Ty też możesz pomóc tym dzieciom! Dzięki przekazanej darowiźnie będziemy mieć fundusze, aby otoczyć je opieką w ośrodkach opiekuńczych (tzw. Miejscach Przyjaznym Dzieciom), szukać ich rodziców oraz rejestrować dzieci w celu zapobiegania ich nielegalnemu wywozowi za granicę, gdzie są wykorzystywane, bite, zmuszane do pracy dla gangów. Prosimy, pomóż chronić dzieci na Haiti!

bannerhaiti_09_2012v4

Data publikacji: 20.09.2012
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.