FaceBook

Czy za 20 groszy można uratować życie?

Każdego dnia z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać, umiera ponad 22 tys. dzieci poniżej 5 roku życia. Szczepienia to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób ochrony dzieci przed wieloma groźnymi chorobami. Dlatego od lat działamy na rzecz upowszechnienia szczepień i dzięki wsparciu Darczyńców szczepimy coraz więcej dzieci. Każdego roku dostarczamy ponad 100 mln szczepionek!

CZY ZA 20 GROSZY MOŻNA URATOWAĆ ŻYCIE? TAK!

Szczepionka przeciw polio kosztuje 1 zł, przeciw odrze 50 gr, a przeciw tężcowi tylko 20 gr! Pomóc może każdy wpłacając darowiznę na dowolnie przez siebie wskazaną kwotę. Dzięki każdej wpłaconej złotówce dajemy szansę dzieciom na dorasanie w zdrowiu.

DZIĘKI SZCZEPIENIOM RAZEM ZMIENIAMY ŚWIAT NA LEPSZE:
  • W 1988 r. odnotowano na świecie 350 tys. przypadków zachorowania na polio. Dzięki powszechnym szczepieniom w 2010 r. było ich mniej niż 1 tys.
  • Po trzęsieniu ziemi na Haiti zaszczepiliśmy prawie 2 mln dzieci przeciwko najgroźniejszym chorobom.
  • Po ubiegłorocznej powodzi w Pakistanie już ponad 9 mln dzieci zostało zaszczepionych przeciwko odrze i polio.
  • W ciągu minionej dekady ponad 90 mln kobiet zaszczepiono przeciw tężcowi noworodkowemu, co pozwoliło ochronić przed śmiercią ich przyszłe dzieci.
Tak pomagaliśmy w przeszłości. Razem możemy tak wiele! Zapraszamy do obejrzenia wybranych galerii zdjęć z akcji szczepień sfinansowanych w ostatnich latach przez polskich Darczyńców:

{vmgallery id=42}
{vmgallery id=33}


SZCZEPIENIA W CZASIE KRYZYSU HUMANITARNEGO

Podczas klęski humanitarnej, gdy brakuje dostępu do opieki medycznej, a ludzie żyją w przepełnionych obozach tymczasowych, szczepienia stanowią jedyne skuteczne zabezpieczenie przed wybuchem epidemii. Wtedy dzięki regularnemu wsparciu UNICEF może bardzo szybko rozpocząć szczepienia i tym samym uratować wiele istnień. Taka sytacja miała miejsce między innymi w 2010 roku na Haiti i w Pakistanie. Obecnie prowadzimy akcję szczepień w obozach dla uchodźców wzdłuż libijskiej granicy (film z akcji szczepień).

SZCZEPIENIA MOŻLIWE SĄ TYLKO DZIĘKI WSPARCIU TAKICH DARCZYŃCÓW JAK TY!

Prosimy pomóż teraz! Dziękujemy!

Data publikacji: 11.04.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.