FaceBook

Czysta woda dla dzieci w Sierra Leone - pierwszy sukces!

Dziś w Sierra Leone setki tysięcy dzieci piją potencjalnie groźną dla zdrowia wodę z naturalnych zbiorników, często oddalonych od domu o wiele kilometrów. Niedostateczny dostęp do czystej wody i wody w ogóle oznacza brak możliwości zachowania higieny. Skutkuje to częstymi, groźnymi chorobami układu pokarmowego. To niewiarygodne, że w XXI wieku wywołana brudną wodą biegunka pozostaje jedną z najczęstszych przyczyn umieralności dzieci poniżej piątego roku życia. Jedna studnia z czystą wodą i latryna to dla wielu rodzin szansa na zdrowie.

Minęły 4 miesiące odkąd rozpoczęliśmy akcję zbierania funduszy na budowę studni i latryn w Sierra Leone. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy już prawie 450 tysięcy złotych, co zapewnia możliwość realizacji części projektu. Dziękujemy!

Jeśli chcesz wesprzeć nasz projekt, informujemy, że akcję prowadzimy do końca września b.r. Mamy nadzieję, że wspólnie zdołamy pomóc jeszcze wielu dzieciom.

Strona akcji "Podaruj dzieciom czystą wodę!"

Data publikacji: 02.09.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.