FaceBook

Dźwięki Afryki z UNICEF na Skrzyżowaniu Kultur

UNICEF wspólnie z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina zaprasza wszystkie dzieci na muzyczną zabawę, która odbędzie się po koncercie Dzieci Świata na Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Zapraszamy już w najbliższą sobotę, 1 października o godz. 12:00
do namiotu festiwalowego na Plac Defilad w Warszawie.

„Dźwięki Afryki z UNICEF” to duża dawka radości i pozytywnych emocji. Wspólne muzykowane z dziećmi to doskonała okazja, żeby w przyjemny sposób nauczyć się czegoś nowego. Wszystkie dzieci zabierzemy na kilka chwil w magiczną podróż do świata muzyki afrykańskiej. Bębenki, kołatki, marakasy - jak wyglądają? Jak na nich grać? Jakie dźwięki wydobywają? Wspólna zabawa i nauka przy muzyce, prezentacja i dotykanie instrumentów, rozmowy z muzykami to propozycja dla dzieci i ich rodziców, którym zależy na rozbudzeniu u swoich pociech pasji artystycznej i spontanicznej twórczości. Zabawę muzyczną poprowadzi Leszek Lorent, doświadczony muzyk – perkusista.

Muzyka afrykańska to świat niepowtarzalnych rytmów i magicznych instrumentów. Dzieci uwielbiają perkusję i wspólne muzykowanie – mówi Leszek Lorent, członek stowarzyszenia artystów Euforis, doktorant UMFC. Bezpośredni kontakt z muzyką i instrumentem to bezcenne doznania. Dzieci w sposób żywiołowy reagują na bębny, „przeszkadzajki”czy instrumenty mniej znane jak np. „zaklinacze deszczu”. To zadziwiające, jak wiele nowych rzeczy mogą nauczyć się podczas kontaktu z perkusją, jak bardzo może ich ona wewnętrznie wzbogacić.

Wspólne muzykowanie UNICEF i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z dziećmi to inicjatywa, dzięki której chcemy pokazać, jak bardzo ważna jest muzyka w życiu każdegoz nas. Muzyka pomaga skupić się dzieciom na pięknej i pozytywnej stronie życia. Rozwija wyobraźnię i pomaga w wyrażaniu swoich uczuć. Dzieci powinny jak najwcześniej „dotknąć” i „poczuć”, czym jest muzyka, aby w pełni zrozumieć i doświadczyć otaczającego ich świat. Informacje o biletach na wspólne muzykowanie z UNICEF znajdują się na stronie https://www.facebook.com/unicefpolska.

UNICEF dostrzega ogromne znaczenie i korzyści muzyki w rozwoju dzieci, dlatego aktywnie wspiera wszelkie inicjatywy muzyczne wśród dzieci – mówi Marek Krupińśki, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Wykorzystujemy muzykę, aby dotrzeć do dzieci i młodzieży, a zwłaszcza sierot, niepełnosprawnych, wykluczonych lub dyskryminowanych. UNICEF pomógł m.in. w budowie studia nagrań dla dzieci w szkole w Port-au-Prince, organizuje zajęcia wspólnego muzykowania w Indonezji i Malawi, uczy specjalnych piosenek edukacyjnych dzieci w Rwandzie, dzięki którym dowiadują się, jak dbać o swoje zdrowie.

UNICEF wierzy, że muzyka pomaga w prawidłowym rozwoju dzieci i wspiera je na drodze do samorealizacji. Muzyka to także narzędzie do walki z problemami zdrowotnymi, brakami w edukacji czy nierównością płci. Pomaga dzieciom w sytuacjach kryzysowych takich jak klęska żywiołowa czy konflikty zbrojne.

logo-umfc wfsk2010_logo

Data publikacji: 27.09.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.