FaceBook

Edukacja dla ofiar powodzi w Pakistanie

Na przełomie sierpnia i września ponad 400 uchodźców wewnętrznych uciekających przed powodzią w Balochistanie i prowincji Sindh znalazło opiekę w centralnej siedzibie Stowarzyszenia Skautów w Balochistanie (Balochistan Boys Scouts Association). Szacuje się, że połowę tych będących w rozpaczliwej sytuacji osób stanowią dzieci.

W takich krytycznych okolicznościach dzieci cierpią najbardziej, dlatego przywrócenie poczucia normalności często pomaga im w zmierzeniu się z trudnościami i daje siłę do przezwyciężenia kryzysu. Tymczasowe Ośrodki Edukacyjne umożliwiają przerażonym dzieciom zmierzenie się z trudnymi doświadczeniami w bezpiecznym i chroniącym je środowisku. Z pomocą wyszkolonych nauczycieli mogą czuć się normalnie w tych zwykle bardzo odbiegających od normalności okolicznościach.

UNICEF w Balochistanie, we współpracy z lokalnymi władzami, stworzył Tymczasowy Ośrodek Edukacyjny dla dzieci dotkniętych przez powódź. Dotychczas na zajęcia uczęszczało 150 uczniów, którzy zostali podzieleni według wieku na dwie klasy: 3-5 - latkowie i 6-11 - latkowie. UNICEF zapewnił dzieciom tzw. „Szkołę w pudełku”, czy zestawy podstawowych przyborów szkolnych, które zawierają przede wszystkim książki, kolorowe kredki, ewentualnie też plecaki, gumki i temperówki. Wyszkolony zespół nauczycieli z pobliskiego okręgu Pishin, został zmobilizowany w celu ułatwiania nauki i prowadzenia zajęć rekreacyjnych w oparciu o metody przyjazne dzieciom.

Sanaullah Panezai, UNICEF

pak_aktualnosc_edukacja

© UNICEF/Pakistan2010

UNICEF Polska nadal prowadzi zbiórkę na rzecz ofiar powodzi w Pakistanie. Koszt materiałów edukacyjnych dla jednego dziecka to 15 zł. Każda wpłacona kwota to szansa na szybki powrót do normalności. Aby pomóc kliknij tutaj.

Data publikacji: 24.09.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.