Empatia nie wystarczy

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNI122709_Med-Res

Oświadczenie Dyrektora Generalnego UNICEF, Anthony Lake'a w sprawie sytuacji dzieci w Aleppo:

„Nikt z nas nie może przejść obojętnie wobec cierpienia Omrana Dagneesha, małego syryjskiego chłopca uratowanego spod gruzów zbombardowanego budynku w Aleppo. Czy nie możemy przełożyć tej ogromnej empatii na ponad 100 tysięcy dzieci uwięzionych w horrorze, którym jest obecnie Aleppo? Te dzieci doświadczają tam rzeczy, których żadne dziecko nie powinno nigdy doświadczyć – jak również zobaczyć.

Empatia nie wystarczy. Oburzenie nie wystarczy. Empatii i oburzeniu muszą towarzyszyć działania.

Przebywające w Syrii dzieci w wieku Omrana nie znają innej rzeczywistości, niż ta pełna grozy i działań wojennych toczonych przez dorosłych. Wszyscy powinniśmy domagać się, aby ci sami dorośli położyli kres koszmarowi, w którym żyją dzieci w Aleppo”.

Dyrektor Generalny UNICEF, Anthony Lake

***

Pomóż dzieciom w Syrii przekazując darowiznę za pomocą strony unicef.pl/syria. Czekamy na każde wsparcie.

Zobacz również

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

Szczepionki są jednym z największych osiągnięć w dziedzinie medycyny. Za ich pomocą możemy chronić dzieci m.in. przed cholerą, malarią i polio. Dzięki szczepieniom najmłodsi mogą dorastać w zdrowiu i prawidłowo się rozwijać. Mimo to po raz pierwszy od 30 lat jesteśmy świadkami największego trwałego spadku wyszczepialności wśród dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej