FaceBook

Gala UNICEF 2005

9 listopada 2005 roku w warszawskim hotelu Marriott odbyła się doroczna Gala Charytatywna UNICEF, która miała na celu pozyskanie funduszy na działalność UNICEF, oraz wyrażenie podziękowań instytucjom i firmom wspierającym organizację. Swoją obecnością Galę zaszczycili dostojni goście: przedstawiciele świata kultury, dyplomacji i biznesu. Honorowy patronat nad Galą objął Jego Ekscelencja, Pan Charles Crawford, Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Po powitaniu gości odbyła się krótka prezentacja działalności UNICEF. Podziękowano firmom i instytucjom, które udzieliły wsparcia organizacji. Partnerstwo w działaniu jest jednym z priorytetów UNICEF, który dzięki temu jest wiodącą organizacją niosącą pomoc dzieciom w najbiedniejszych regionach świata. Włączając innych do naszych projektów skuteczniej budujemy świat przyjazny dziecku. Nasi najwięksi darczyńcy w 2005 roku to: Amway, Clear Channel, Idea Prokom Open, Ikea, Novartis, Polityka, Polskie Porty Lotnicze, Provident, Yves Rocher.

Podczas Gali odbyła się zbiórka funduszy na rzecz dzieci, które ucierpiały na skutek trzęsienia ziemi w Pakistanie. Dodatkowo, Jej Ekscelencja, Pani Ambasador Pakistanu przekazała dar - cenną tkaninę, która została zlicytowana na rzecz ofiar. Łącznie na ten cel pozyskano około 20 tysięcy złotych.

Na Gali pojawili się młodzi artyści wspierający światową kampanię UNICEF "Razem dla dzieci. Razem przeciw AIDS.", która ma zwrócić uwagę na katastrofalny wpływ HIV/AIDS na życie dzieci w krajach rozwijających się. Kampanię wspierają: Alicja Bachleda Curuś, Katarzyna Cichopek i Kuba Wesołowski.

Na Gali odbyła się także aukcja dzieł sztuki, z której dochód zostanie przeznaczony na działalność UNICEF.

Artystyczną część wieczoru uświetniła Urszula Dudziak z zespołem. Do tańca gości porwał zespół Why Not, z którym zaśpiewała Alicja Bachleda Curuś.

Tego typu Gale są organizowane przez UNICEF w wielu krajach na świecie. Są one okazją do złożenia podziękowań partnerom wspierającym organizację, jak również doskonałą możliwością do zaprezentowania misji i celów UNICEF osobom mającym wpływ na życie społeczne i polityczne kraju.

Gala UNICEF została zorganizowana w całości dzięki wsparciu finansowym firm. Wśród nich znaleźli się Hotel Marriott, Amway Polska, IKEA oraz Provident Polska. Wsparcie otrzymaliśmy również od firm Partner Center sp. z o.o. dystrybutora win, Maspex Wadowice , producenta soków Tymbark, a także producenta wody i napojów Kania sp. z o.o. UNICEF nie poniósł żadnych kosztów.

Data publikacji: 22.11.2005
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.