FaceBook

Haiti - efekty akcji pomocowej widoczne w wielu wymiarach

28 miesięcy po trzesieniu ziemi, na Haiti wciąż jest wiele do zrobienia, ale dzięki wsparciu Darczyńców widać wyraźnie pozytywne zmiany, których efekty codziennie odczuwają dzieci.

Miliony Darczyńców z całego świata, w tym z Polski (Polacy na akcję pomocową dla Haiti przekazali blisko 3 miliony złotych!) przyczyniają się każdego dnia do stopniowej poprawy warunków życia dzieci na Haiti. Warto powiedzieć o najważniejszych liczbach.

Od trzęsienia ziemi, ponad 750 000 dzieci powróciło do szkoły. Ponad 80 000 z nich uczy się w 193 nowych, bezpiecznych, wybudowanych dzięki Darczyńcom UNICEF budynkach szkolnych. szkola
120 000 dzieci spędza czas w 520 specjalnie przygotowanych miejscach przyjaznych dzieciom, gdzie poza zabawą i nauką mają opiekę psychologa oraz pedagoga. child_friendly
Ponad 15 000 niedożywionych dzieci objętych zostało terapią w 314 ośrodkach leczenia niedożywienia, prowadzonych przez UNICEF. uni115741mini
95 społeczności z terenów wiejskich prowadzi programy mające na celu poprawę warunków sanitarno-higienicznych. woda

Przed trzęsieniem ziemi, rząd nie miał informacji na temat liczby dzieci, przebywających
w różnego rodzaju instytucjach, ani nawet miejsca ich przebywania
- opowiada Christina Torsein, specjalista UNICEF ds. opieki nad dziećmi. Teraz, dzięki wsparciu Darczyńców UNICEF, powstał pierwszy w historii rejestr ośrodków opiekuńczych. Jak do tej pory, ponad połowa z 650 krajowych ośrodków zostało do niego wpisanych, ponad 13,400 dzieci (spośród szacowanych 50 tysięcy) z przebywających w nich dzieci zostało zarejestrowanych.

Mimo pojawiających się pozytywnych efektów, UNICEF i wspierający nas Darczyńcy nie mogą zapomnieć o dzieciach z Haiti. Przed najuboższym na półkuli zachodniej krajem wciąż stoi wiele wyzwań, nie tylko z zakresu odbudowy infrastruktury, ale także wzmocnienia ochrony dzieci - najciężej dotkniętych skutkami tragedii sprzed ponad 2 lat.

Data publikacji: 15.05.2012
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.