FaceBook

Kampania UNICEF na nośnikach Clear Channel

W styczniu br. na 500 nośnikach Clear Channel Poland w niemal 20 polskich miastach można było oglądać plakat wspierający światową kampanię UNICEF "Razem dla dzieci. Razem przeciw AIDS."

"Już ponad 15 milionów dzieci zostało osieroconych na skutek AIDS. Jeśli nie zostaną podjęte natychmiastowe działania świat stanie w obliczu katastrofy. Właśnie dlatego UNICEF rozpoczął globalną kampanię "Razem dla dzieci. Razem przeciw AIDS." Jej częścią jest światowe partnerstwo UNICEF z Clear Channel. Dziękujemy Clear Channel Poland, za włączenie się do akcji." - mówi Magdalena Hernandez, Dyrektor Wykonawczy UNICEF Polska.

W największych miastach można było zobaczyć polską wersję plakatu, który wspiera kampanię UNICEF. Jej celem jest budowanie świadomości problemu HIV i AIDS wśród dzieci i młodzieży. Światowa kampania sfinansowana przez Clear Channel jest obecna w 50 krajach świata, na 5 kontynentach i jest pierwszą globalną kampanią outdoorową zrealizowaną przez Clear Channel oraz UNICEF. Kampania jest realizowana na nośnikach typu citylight.

"Reklama zewnętrza jest niezwykle skuteczna, jeśli chodzi o zwrócenie uwagi ludzi na problemy społeczne, jej nośność jest niezwykle duża. Do kampanii w Polsce wybraliśmy ponad 500 citylight'ów w największych miastach Polski. Bardzo się cieszymy, że kampania UNICEF, uczulająca społeczeństwo na problem tragicznych skutków AIDS wśród dzieci, będzie widoczna także w Polsce" - mówi Kalina Janicka, Prezes Clear Channel Poland.

Kampania jest wynikiem konkursu na projekt plakatu, w którym uczestniczyło 300 agencji reklamowych z 30 krajów. Zwycięski plakat zaprojektowała agencja Bester Burke z Afryki Południowej.

"Ze wszystkich środków przeznaczonych na walkę AIDS jedynie ułamek trafia na potrzeby najmłodszych. Mamy nadzieję, że współpraca z firmą Clear Channel pomoże uświadomić ludziom, iż problem AIDS w dużym stopniu dotyczy także dzieci i młodzieży" - powiedziała Ann M. Veneman, Dyrektor Wykonawczy UNICEF.

Data publikacji: 31.01.2006
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.