FaceBook

Najpotężniejsze od 50 lat cyklony nawiedziły wiosną Madagaskar.

Ponad pół miliona mieszkańców Madagaskaru zostało poszkodowanych na skutek sześciu cyklonów, które od początku tego roku nawiedziły wyspę. Siła wiatru dochodziła niekiedy do 225 km/h. Tysiące dzieci straciło dach nad głową. UNICEF zaapelował o pomoc dla najmłodszych ofiar tragedii. Polski odział organizacji otworzył zbiórkę pieniędzy, z której dochód zostanie przekazany na zakup ratujących życie szczepionek.

Dwa ostatnie cyklony Indalala oraz Jaya uderzyły w północno wschodnie wybrzeże Madagaskaru 15 marca. Zniszczeniu uległo 13 tysięcy domów i ponad 50 szkół. Dotarcie do poszkodowanych utrudniają zdewastowane drogi i zalane pola uprawne

UNICEF dostarczył na miejsce tragedii wodę pitną, żywność, koce oraz materiały do budowy tymczasowych schronień. W związku z dużym zagrożeniem chorobami zakaźnymi bardzo ważne jest także zapewnienie dzieciom szczepień ochronnych.

UNICEF Polska planuje wesprzeć akcje szczepień finansując szczepionki przeciwko odrze dla ponad 100 tysięcy dzieci w dystryktach: Ambanja, Antalaha, Sambava, Vavatenina, Mananara-Avaratra, Maroantsetra, Antshohihy oraz Amparafaravola. Koszt jednej szczepionki to zaledwie 40 groszy. Dlatego apelujemy do wszystkich darczyńców o pomoc w zebraniu funduszy, które pozwolą uchronić dzieci przed groźną w skutkach epidemią.

W kampanię UNICEF włączyła się ponownie Małgorzata Foremniak, Ambasador Dobrej Woli, która apeluje do wszystkich osób o wsparcie kampanii.

Data publikacji: 22.05.2007
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.