FaceBook

Niewyobrażalne rozmiary powodzi w Pakistanie

Peszawar, Pakistan - Dyrektor Regionalny UNICEF dla Azji Południowej, Daniel Toole odwiedził pakistańską prowincję Khyber - Pakhtunkhwa w celu zbadania zniszczeń spowodowanych przez szalejącą w kraju powódź. Daniel Toole przyjrzał się również pracy organizacji w jednej z najbardziej poszkodowanych prowincji Pakistanu.

„Tu, w Pakistanie, mamy do czynienia ze tragedią na skalę tak niewyobrażalną, że aż nie do pojęcia przez społeczność międzynarodową” powiedział Daniel Toole podczas wizyty. „Potrzebujemy natychmiastowego wsparcia w ogromnej ilości. Miliony ludzi straciło dach nad głową… potrzebują pomocy w powrocie do swoich domów oraz utrzymaniu dobrego zdrowia”.

Dodał, że we współpracy z innymi agencjami Narodów Zjednoczonych, władze prowincji dokonały ogromnego wysiłku dla uratowania życia najbardziej zagrożonych osób - w tym dzieci. Podkreślił jednak, że należy podjąć niezwłoczne działania zmierzające do udzielenia pomocy tym, którzy pozostają w izolacji.

UNICEF jest jedną z kilku organizacji które udzielają wsparcia tak potrzebnego dotkniętej lipcowymi powodziami prowincji Khyber- Pakhtunkhwa. Według szacunkowych danych rządu kraju, kryzys spowodowany powodzią zabił do tej pory 1 600 osób i dotknął w sumie około 20 milionów mieszkańców różnych prowincji Pakistanu.

Każdego dnia UNICEF dostarcza zdatną do picia wodę, podstawowe leki, żywność oraz zestawy higieniczne do milionów ludzi. Dodatkowo, UNICEF wspiera mobilne stacje medyczne, prowadzi kampanie szczepień oraz wspiera oczyszczenie najbardziej dotkniętych powodzią regionów.
Data publikacji: 18.08.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.