FaceBook

Parada UNICEF w Gdańsku!

Już w najbliższy poniedziałek, 17 maja, UNICEF Polska i Mennica Polska organizują w Gdańsku paradę dzieci i ludzi dobrej woli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przyłączyć się do święta i uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji „Reszta w Twoich rękach”, której celem jest pozyskiwanie środków dla najbardziej potrzebujących dzieci. Na terenie Gdańska blisko 20 placówek handlowych realizuje program „Reszta w Twoich rękach” i zachęca kupujących do przyjęcia reszty lub jej części w Dobrych
Dukatach – cegiełkach wsparcia działań UNICEF.

Trwa ogólnopolska akcja „Reszta w Twoich rękach”. W jej ramach przedstawiciele UNICEF oraz Mennicy Polskiej odwiedzają wybrane polskie miasta. W kolejnym tygodniu odwiedzimy Gdańsk. W najbardziej znanym nadbałtyckim polskim mieście kontynuowana będzie podróż ludzi dobrej woli, którzy wspierają działania UNICEF i pragną pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Nasza parada odbywać się będzie w radosnym i dziecięcym klimacie.

„Bardzo się cieszymy, że w naszej podróży po Polsce odwiedzimy także Gdańsk” – mówi Magdalena Hernandez, Dyrektor Wykonawczy UNICEF Polska. „Mamy nadzieję, że gdańskie dzieci i ich rodzice oraz wszyscy, którym los dzieci nie jest obcy, będą się wspaniale bawić”
– kontynuuje Magdalena Hernandez.

Parada UNICEF odbędzie się w Gdańsku, w najbliższy poniedziałek, tj. 17 maja. O godzinie 11:30 spod Targu Drzewnego, ulicą Długą a następnie Długim Targiem w kierunku Fontany Neptuna przemaszeruje wesoły i barwny korowód dzieci, ubranych w tradycyjne stroje dzieci z różnych kultur i zakątków świata. Dzieci toczyć będą symbole programu „Reszta w Twoich rękach” czyli ogromne modele Dobrych Dukatów UNICEF. Właśnie te modele są toczone po wybranych miastach Polski.

W okolicach Dworu Artusa na dzieci oczekiwać będzie Prezydent Miasta Gdańska, Pan Paweł Adamowicz oraz przedstawiciele UNICEF Polska oraz Mennicy Polskiej. Dzieci przetoczą Dobre Dukaty pod specjalnie ustawioną estradę, gdzie Pan Prezydent oraz przedstawiciel UNICEF Polska przybliżą zebranym ideę Dobrego Dukata i ogólnopolskiej akcji
„Reszta w Twoich rękach”.

Następnie estrada zostanie udostępniona dzieciom. Do godziny 13:30 będą mogły uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach zorganizowanych specjalnie dla nich. Do udziału w tej części zapraszamy wszystkie dzieci z Gdańska i okolic.

W tym samym czasie inna grupa dzieciaków, wspólnie z przedstawicielami UNICEF i Mennicy Polskiej udadzą się w podróż po ulicach Gdańska wesołym i kolorowym autobusem. Z pokładu autobusu będą oni zachęcać mieszkańców miasta i turystów do odwiedzenia Długiego Targu i zapoznania się z ideą programu „Reszta w Twoich rękach”. Autobus przejedzie następującą trasą: Targ drzewny – Okopowa – Podwale Przedmiejskie – Reduta Żbik - Długie Ogrody – Stągiewka – Chmielna – Podwale Przedmiejskie – Okopowa – Wały Jagiellońskie – Podwale Grodzkie – Rajska – Wielkie Młyny – Podmłyńska – Podwale Staromiejskie – Targ Drzewny. Po zakończeniu podróży, autobus przywiezie uczestników przejażdżki w okolice estrady, gdzie dzieci dołączą do pozostałej grupy, bawiąc się i uczestnicząc w konkursach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby wesprzeć działania UNICEF i zbierać Dobre Dukaty!

„Każdy Dobry Dukat to wsparcie projektów pomocy dzieciom prowadzonych przez UNICEF. Cztery złote to dla nas niewiele, ale nawet tak mała kwota przekłada się na bezpośrednią pomoc dla dzieci w najbiedniejszych krajach świata” – mówi Magdalena Różczka, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

14 stycznia 2010 roku ruszyła pierwsza edycja akcji UNICEF i Mennicy Polskiej
„Reszta w Twoich rękach”. Robiąc codzienne zakupy i prosząc o wydanie reszty lub jej części w Dobrych Dukatach, w wybranych placówkach handlowych i usługowych na terenie całego kraju, pomagamy najbardziej potrzebującym dzieciom. Dobre Dukaty dostępne są między innymi w sklepach OBI, Aptekach Dobrych Cen, wybranych supermarketach Społem, Mokpol, E.Leclerc, sklepach 5.10.15, Deichmann czy Getin Banku. Do tej pory już blisko 1000 placówek spośród 12 sieci, które przyłączy się do akcji, proponuje resztę w Dobrych Dukatach. Na terenie Gdańska takich placówek jest blisko 20. Całość dochodu z akcji trafi do UNICEF, a następnie na zakup niezbędnych produktów pomocowych dla dzieci z krajów rozwijających się lub dotkniętych klęską humanitarną. Każdy Dobry Dukat to tylko 4 PLN. Cztery złote wystarczą, aby UNICEF mógł zapewnić dzieciom: 8 szczepionek przeciwko polio, 27 saszetek lekarstwa przeciw odwodnieniu czy 4 wysokokalorycznych posiłków dla niedożywionych dzieci. Akcja „Reszta w Twoich rękach” potrwa do 1 czerwca 2010 roku i jest przewidziana jako cykliczna. Przyłączcie się do akcji, poproście o resztę w Dobrych Dukatach…

unicef-mosiadz-male2 unicef-mosiadz-male

Więcej informacji:

Jan Banasikowski
Specjalista ds. Fundraisingu Korporacyjnego
jbanasikowski@unicef.p, (48 22) 568 03 43

Mariusz Przybylski
Rzecznik Prasowy Mennicy Polskiej
mariusz_przybylski@mennica.com.pl, tel. 603 600 379

Data publikacji: 14.05.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.