FaceBook

Piłkarskie zmagania domów dziecka pod patronatem UNICEF

W sobotę o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy walczyć będą 32 drużyny dziewcząt i chłopców z domów dziecka z Polski i zagranicy. Najlepsi zawodnicy mistrzostw, rozegrają w niedzielę mecz z Reprezentacją Artystów Polskich. Mistrzostwom towarzyszyć będzie piknik artystyczny oraz koncert gwiazd.

Tegoroczny turniej to kontynuacja zeszłorocznych Ogólnopolskich Mistrzostw Domów Dziecka w Piłce Nożnej, a zarazem wstęp do mistrzostw Europy, zaplanowanych na przyszły rok. Organizatorzy chcą pokazać, że wiara w siebie czyni cuda i tak naprawdę każdy może zagrać na Euro.

Konwencja o prawach dziecka mówi, że każde dziecko ma prawo do wypoczynku i czasu wolnego oraz do uczestnictwa w zabawach i zajęciach rekreacyjnych. UNICEF docenia rolę sportu i zabawy jako bardzo ważnych elementów zdrowego i szczęśliwego rozwoju dziecka. Współpracuje z wieloma sportowcami i klubami piłkarskimi, takimi jak FC Barcelona czy Manchester United, by poprzez sport uczyć młodych ludzi dyscypliny, współpracy w grupie, szacunku dla innych, zasad fair play i determinacji w dążeniu do celu. Wśród Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF są takie sławy ze świata sportu, jak Leo Messi, David Beckham, czy powołany w tym roku tenisista Novak Djokovic.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z programem.
Data publikacji: 23.09.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.