FaceBook

Polacy fundują ratujące życie szczepionki dla 250 tys. dzieci w Sierra Leone

Polscy darczyńcy przekazali na rzecz UNICEF ponad 1,3 mln PLN. Pieniądze te pozwolą
na zakup ponad 600 tys. dawek szczepionek dla dzieci w Sierra Leone. Dzięki hojności Polaków dzieci w tym kraju będą miały szansę na zdrowy start w przyszłość.

Zebrana przez UNICEF Polska kwota 1 359 539 PLN to sukces odniesiony dzięki połączeniu sił dwóch kampanii charytatywnych UNICEF na rzecz Sierra Leone: „Wszystkie kolory świata” oraz „Faceci ratują dzieci”. Dzięki wsparciu polskich darczyńców UNICEF zapewni dzieciom
w Sierra Leone kompleksowy program szczepień i dostarczy m.in.:

• szczepionki przeciwko gruźlicy dla 250 tys. dzieci
• potrójne dawki szczepionki przeciw polio dla 125 tys. niemowląt
• 10 lodówek na baterie słoneczne do przechowywania szczepionek w lokalnych ośrodkach zdrowia.

Niepozorna szczepionka może uratować życie dziecka, a zaszczepiony maluch zyskuje pełną odporność. Powszechny u nas dostęp do rutynowych szczepień to przeciwieństwo sytuacji w Sierra Leone. Ponad 60% dzieci w tym kraju nie jest poddawanych kompleksowym szczepieniom. Dzięki wsparciu polskich darczyńców, sytuacja ta będzie zmieniać się
na lepsze. Do prawidłowego przeprowadzenia szczepień niezbędny jest również sprzęt do przechowywania szczepionek i utylizowania odpadów, a także przeszkolony personel medyczny. Dlatego właśnie wspierając programy szczepień w Sierra Leone i w innych krajach na całym świecie UNICEF zawsze dba o zapewnienie kompleksowego wsparcia dla służby zdrowia.

Przygotowanie i realizacja obydwu kampanii była możliwa dzięki ogromnej pomocy wielu firm
i instytucji, które przekazały swoje produkty, usługi lub środki finansowe. Uroczyste podsumowanie kampanii na rzecz Sierra Leone odbyło się dzisiaj w Teatrze Syrena
w Warszawie, na którym podziękowano wszystkim zaangażowanym osobom za udzielone wsparcie.

„Wszystkie kolory świata” to projekt UNICEF skierowany do placówek edukacyjnych z całej Polski. Do akcji włączyły się dzieci z 1140 szkół, przedszkoli, domów kultury i bibliotek publicznych z całej Polski. Zadaniem uczniów było przygotowanie charytatywnych, szmacianych laleczek, którymi mógł zaopiekować się każdy, kto przekazał darowiznę na rzecz UNICEF. Kampanię wsparła Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

unicef_majka_jeowska_wszystkie_kolory_swiata
Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF

Częścią programu mającego na celu wzmocnienie systemu szczepień w Sierra Leone była również kampania „Faceci ratują dzieci”. UNICEF Polska zaprosił do udziału w tej akcji polskich mężczyzn, którzy pomagając dzieciom w Sierra Leone udowodnili, że prawdziwy mężczyzna potrafi zadbać o innych. Akcję wsparli: Sebastian Karpiel-Bułecka, Łukasz Nowicki i Przemysław Saleta.

unicef_frd_bulecka_saleta_nowicki

Przemysław Saleta, Sebastian Karpiel Bułecka i Łukasz Nowicki, promujący
akcję Faceci Ratują Dzieci

Data publikacji: 23.04.2012
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.