FaceBook

Polacy ratują Róg Afryki

Odkąd w czwartek rozpoczęliśmy zbiórkę funduszy na rzecz głodujących dzieci w Rogu Afryki, darowizny posypały się lawinowo. Już tysiące Polaków wsparło akcję humanitarną UNICEF w Somalii, Etiopii i Kenii. Do tej pory zebraliśmy już ponad 100 tys. zł!

Jednak potrzeby mieszkańców tego biednego regionu są nadal ogromne, dlatego wsparcie każdego z nas jest niezbędne, abyśmy mogli skutecznie pomóc dzieciom i ich rodzinom w Rogu Afryki. W najbliższym czasie jednym z najważniejszych zadań będzie zapewnienie dostępu do żywności, czystej wody pitnej i opieki medycznej, głównie dla niedożywionych maluchów. Dzięki tym działaniom uratujemy życie tysiącom dzieci, ale także rozładujemy narastające napięcia społeczne. Obecnie UNICEF intensyfikuje interwencję także w zakresie profilaktyki, w tym ochrony dzieci przed wykorzystywaniem i edukacji.

W ciągu najbliższych 2 miesięcy UNICEF rozwinie program dożywiania dzieci w Somalii, który obejmie początkowo 360 tys. dzieci poniżej 5 roku życia, a docelowo obejmie nawet 510 tys. rodzin. Do tej pory dla dzieci z regionu Somali w Etiopii dostarczone zostały środki pomocowe za równowartość 1,2 mln USD, a dla najmłodszych mieszkańców pasterskich terenów Kenii za 1,4 mln USD.

UNICEF blisko współpracuje z państwową i lokalną administracją, organizacjami pozarządowymi oraz innymi agendami ONZ, jak np. WFI i UNHCR, aby skoordynować i wzmocnić efektywność prowadzonych działań na rzecz poszkodowanej ludności Rogu Afryki. Potrzeby akcji humanitarnej prowadzonej przez UNICEF w regionie ocenione zostały na
300 mln USD.

JAK POMÓC?

Wpłać darowiznę ONLINE lub zrób przelew na konto akcji:
73 1020 1013 0000 0102 0151 5907 (wydrukuj przekaz) i podziel się informacją o potrzebie pomocy ze swoimi znajomymi!

Data publikacji: 25.07.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.