FaceBook

Problem tężca w Etiopii

Od kilku lat w Etiopii prowadzony jest Narodowy Program Szczepień. Bierze w nim udział 1200 punktów medycznych i 800 centrów zdrowia w 9 regionach kraju. Ponieważ bardzo brakuje lekarzy, do zorganizowania i przeprowadzenia szczepień zaangażowanych jest 33 tys. pracowników medycznych. Wszystko po to, aby dotrzeć do jak największej liczby rodzin.

Powszechne szczepienia przeciwko tężcowi noworodkowemu prowadzone są w Etiopii od 2006 roku. Od tego czasu znacznie zwiększono odsetek zaszczepionych przyszłych matek, dzięki czemu coraz więcej dzieci bezpieczniej przychodzi na świat. Wciąż jednak tężec grozi tysiącom dzieci w Etiopii. Większość z nich rodzi się w domu, na brudnej podłodze, w kurzu. Według oficjalnych statystyk zaledwie 7% Etiopskich dzieci przychodzi na świat w ośrodku zdrowia, z zapewnieniem opieki medycznej. Co gorsze, w niektórych regionach to zaledwie 2%!

Większość przyszłych matek nie wie nawet, co to tężec. Nikt im nie powiedział, dlaczego dzieci tak często umierają wkrótce po porodzie i że mogą coś zrobić, aby temu zapobiec. Dlatego akcje informacyjne wraz z profilaktycznymi szczepieniami są najskuteczniejszym sposobem zapobiegania tężcowi. Wystarczy trzykrotnie zaszczepić przyszłą matkę, aby na kilka lat zabezpieczyć przed tężcem ją i jej nienarodzone jeszcze dzieci.


Już dziś wesprzyj naszą akcję na rzecz Etiopii:

Kup szczepionkę! Ocal matkę i jej dziecko!

Data publikacji: 08.04.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.