FaceBook

Program

17 czerwca br. odbyła się konferencja prasowa podsumowująca I edycję programu „Reszta w Twoich rękach”. Gospodarzem konferencji była Magdalena Różczka – Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

W trakcie konferencji podsumowano akcję oraz podano sumę, którą udało się pozyskać w akcji. Polacy kupili 280 tys. Dobrych Dukatów, które wygenerowały łączną sumę 442 tys PLN., która w całości zostanie przekazana przez Mennicę Polską na rzecz UNICEF.

Uzyskane środki zostaną przeznaczone na programy pomocowe. UNICEF realizuje bardzo wiele takich programów, dostarcza wiele produktów, które ratują życie dzieci w najbiedniejszych krajach świata, czy tam gdzie miały miejsce katastrofy humanitarne. Dobry Dukat ma wartość 4 PLN. Cztery złote wystarczą, by zapewnić najmłodszym np. 8 szczepionek przeciwko polio, 27 saszetek z lekarstwem przeciw odwodnieniu lub 4 wysokokaloryczne posiłki dla niedożywionych dzieci. I właśnie na tego typu cele UNICEF przeznaczy środki z naszej akcji- mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF. ”Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizację naszego programu i przyjmowali resztę w Dobrych Dukatach” – kontynuuje Marek Krupiński.

Dziękujemy wszystkim partnerom, którzy aktywnie włączyli się w realizację programu: sieciom OBI, E.Leclerc, 5-10-15, Deichmann, Aptekom Dobrych Cen, wybranym supermarketom Społem, Mokpol oraz placówkom Getin Banku. Składamy także serdeczne podziękowania firmie WhiteRabbit, która opracowała koncepcję i przygotowała serwis DobryDukat.pl.

Spotkanie uświetniały dzieci, które wypełniały kontur Afryki Dobrymi Dukatami. Było to symboliczne wskazanie miejsc, do których pomoc z akcji „Reszta w Twoich rękach” najprawdopodobniej zostanie skierowana.

„Reszta w Twoich rękach” zaplanowana została jako akcja cykliczna. Kolejna edycja ruszy już w 2011 r.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji tutaj

Data publikacji: 24.06.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.