Redaktor Tomasz Olbratowski wyjaśnia

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

W związku z nieprawdziwymi informacjami, jakie pojawiły się 1 marca 2013 roku w felietonie radiowym Tomasza Olbratowskiego pt. ”Bieda na bogato!”, wyemitowanym również w paśmie telewizji internetowej INTERIA.TV, Dyrektor Generalny UNICEF Polska skierował następujące pismo na ręce Dyrektora stacji: 

.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od autora felietonu poniższe wyjaśnienia:

Szanowny Panie Dyrektorze,

Bardzo przepraszam za treści zawarte w moim felietonie z 1 marca dotyczącym UNICEF-u. Jest mi przykro, że dałem się zmylić nieprawdziwym informacjom na temat działalności centrali UNICEF-u i zarobków kierownictwa Funduszu. Fałszywe informacje na temat UNICEF-u, pojawiały się jednak w tak wielu miejscach w Internecie, iż uznałem, że są prawdziwe. Niestety nie były, i dałem się nabrać.

Sam wspieram finansowo organizację pomagającą dzieciom w mojej dzielnicy i każda wzmianka o ewentualnych oszustwach ludzi kierujących takimi fundacjami powoduje moje wzburzenie, czemu dałem niejednokrotnie wyraz, na przykład w felietonie o fundacji Kidprotect.pl. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że ktoś, załatwiając swoje partykularne interesy, może kłamać na temat organizacji, które pomagają właśnie DZIECIOM.

Cóż, trzeba się uczyć na błędach. Na oficjalnych stronach internetowych UNICEF-u, zapoznałem się z programami pomocy dzieciom i jestem pełen podziwu dla państwa działalności. Tym bardziej jest mi przykro.

W ramach przeprosin przekażę Państwu 1 procent podatku na działalność UNICEF-u.

Życzę Państwu, by Państwa działalność przynosiła dzieciom na świecie co najmniej tyle korzyści, co do tej pory.

Przepraszam i pozdrawiam, 

Tomasz Olbratowski

Zobacz również

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

Szczepionki są jednym z największych osiągnięć w dziedzinie medycyny. Za ich pomocą możemy chronić dzieci m.in. przed cholerą, malarią i polio. Dzięki szczepieniom najmłodsi mogą dorastać w zdrowiu i prawidłowo się rozwijać. Mimo to po raz pierwszy od 30 lat jesteśmy świadkami największego trwałego spadku wyszczepialności wśród dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej