FaceBook

Rima Salah - Wiceprezydent UNICEF z wizytą w Polsce

W dniach 26-27 października z oficjalną wizytą w Polsce przebywała Pani Rima Salah, Wiceprezydent UNICEF. Celem wizyty było nawiązanie bliższej współpracy Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci z Polskim Rządem. Pani Salah uświetniła także polskie obchody 60-lecia UNICEF, Galę Charytatywną "Jeden świat, dwa oblicza".

Podczas swojej wizyty w Polsce Pani Salah spotkała się z Panią Marią Kaczyńską - Małżonką Prezydenta RP, oraz Podsekretarzem Stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych - Panem Januszem Stańczykiem.

Spotkanie w Ministerstwie Spraw Zagranicznych było bardzo owocne, polski rząd zobowiązał się do ciągłego zwiększania funduszy przekazywanych na rzecz UNICEF - mówi Pani Rima Salah. Obecnie wsparcie MSZ wynosi 20 tysięcy USD rocznie. Już w 2006 roku ma wynieść co najmniej 100 000 USD, a w ciągu najbliższych lat będzie systematycznie wzrastać.

Dla porównania Czechy przekazują UNICEF ponad 200 tysięcy USD rocznie, a rząd Niemiec ponad 5 milionów USD.

Rozmawialiśmy także na temat dodatkowego wsparcia finansowego i logistycznego w przypadku klęsk żywiołowych. Mamy też nadzieję na zwiększenie zatrudnienia młodych ludzi z Polski w strukturach UNICEF- mówi Pani Rima Salah.

Pani Salah jest gorliwą obrończynią dzieci, kobiet i najbardziej zagrożonych grup społecznych. Z pochodzenia Jordanka, Pani Salah urodziła się w Jerozolimie. Posiada tytuł licencjacki z Socjologii i Pracy Społecznej (1965r.) Bejruckiej Akademii dla Kobiet w Libanie, tytuł magisterski z Edukacji i Socjologii (1976r.) Uniwersytetu Stanowego Nowego Jorku we Fredonii, jak również tytuł magisterski (1981r.) i doktorski (1986r.) z zakresu Antropologii Kulturalnej na Uniwersytecie Stanowym Nowego Jorku w Binghamton.

Pani Salah dołączyła do UNICEF w sierpniu 1987 roku jako Przewodnicząca Projektu ds. Planowania Społecznego w Quetta, w Pakistanie. We wrześniu 1989 roku została głową misji UNICEF w Baluchistanie, w Pakistanie. W 1992 roku została wyznaczona na przedstawiciela UNICEF w Burkina Faso. Od grudnia 1995 roku sprawowała funkcję Przedstawiciela UNICEF w Wietnamie.

Zanim w 2004 roku została mianowana na stanowisko Wiceprezydenta UNICEF, pani Salah była Dyrektorem Regionalnym ds. Zachodniej i Centralnej Afryki.

Rima Salah zaszczyciła swoją obecnością Galę Charytatywną "Jeden świat, dwa oblicza" organizowaną przez Polski Komitet Narodowy UNICEF w związku z obchodami 60-tej rocznicy powstania Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF. Gala odbyła się 27 października w hotelu Sofitel Victoria.

Data publikacji: 02.11.2006
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.