FaceBook

Ruszył projekt

Grupa Eden swoim zaangażowaniem wspiera UNICEF we wszystkich 16 krajach, w których działa. W Polsce projekt pod nazwą "Ugaśmy pragnienie Afryki" rusza na początku kwietnia 2008 roku i jest przewidziany na 3 lata. Zaangażowanie firmy polega na wsparciu finansowym inicjatywy oraz na informowaniu o problemie dostępu do wody pitnej na świecie. W skali Europy Eden przekaże w 2008 roku na cel projektu 50 tysięcy euro z dochodu uzyskanego ze sprzedaży wody, 9 tysięcy euro z sumy zebranej w działaniach typu cause related marketing będzie pochodzić z polskiego oddziału.

Organizatorzy planują akcję informacyjną, poprzez którą chcą zachęcić swoich klientów do finansowego zaangażowania w projekt. Informacje o projekcie pojawią się na dystrybutorach wody Eden, firma zaplanowała także kontakt listowny z klientami. Uruchomiona została również specjalna strona poświęcona akcji. Na www.eden.pl/unicef oprócz informacji związanych z projektem "Ugaśmy pragnienie Afryki" znajduje się specjalny formularz do wypełnienia dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć finansowo projekt UNICEF. Eden Springs planuje umieszczanie na stronie listy darczyńców, którzy zasilą konto organizacji. Wraz z agencją Sigma International firma będzie prowadzić dodatkowe działania mające na celu nagłośnienie akcji.

- Eden Springs oraz UNICEF połączyły siły i będą dążyć do poprawy jakości życia w Somalii, mając na uwadze fundamentalne prawo wszystkich ludzi, a w szczególności dzieci, do godnego życia oraz do stałego dostępu do wody pitnej i urządzeń sanitarnych - mówi Marta Jakóbiak, koordynator akcji ze strony Eden Springs Sp. z o.o. - Jako firma produkująca wodę źródlaną czujemy się szczególnie zobowiązani do pomocy osobom, dla których dostęp do wody jest kwestią przeżycia. Jesteśmy dumni mogąc uczestniczyć w takiej akcji. Liczymy, że działania z zakresu marketingu społecznego i PR pozwolą nam dotrzeć do jak największej liczby darczyńców.

Więcej informacji o projekcie "Ugaśmy pragnienie Afryki" na www.eden.pl/unicef

Więcej informacji o problemie dostępu do wody - tutaj (ang)

Więcej informacji o Somalii - tutaj (ang)

***

UNICEF czyli Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom powstał 11 grudnia 1946r. z inicjatywy Polaka dr Ludwika Reichmana, a w 1954 roku został na stałe włączony w struktury ONZ. Głównym celem UNICEF jest pomoc dzieciom w zakresie wyżywienia, ochrony zdrowia; praca na rzecz ich dobra oraz rozwijanie oświaty. Organizacja jest szczególnie zaangażowana w zapewnienie ochrony dzieciom najbardziej poszkodowanym - ofiarom wojen, katastrof, nędzy, przemocy i wykorzystywania oraz dzieciom niepełnosprawnym. UNICEF za swoją pracę został w 1965 roku wyróżniony Pokojową Nagrodą Nobla. UNICEF jest w całości finansowany z dobrowolnych składek darczyńców: rządów państw, firm i osób prywatnych.

Grupa Eden jest czołowym dostawcą wody w butlach o pojemności 18,9 litra w Europie. Zaopatruje firmy i instytucje w 16 krajach, między innymi w Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i w Polsce. We wszystkich krajach Eden cieszy się wysoką renomą i jest kojarzony z doskonałym serwisem konsumenckim. W Polsce Eden Springs działa od 1997 roku. Jest jednym z pionierów w promowaniu wysokich standardów obowiązujących na rynku. Firma zatrudnia 500 pracowników, posiada trzy rozlewnie oraz działa poprzez 36 centrów dystrybucyjnych (w tym 11 oddziałów) obejmujących całą Polskę.

Data publikacji: 02.04.2008
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.