FaceBook

Szklanka brudnej wody by ugasić pragnienie?

Na czym polega problem

W Sierra Leone ponad połowa mieszkańców nie posiada dostępu do czystej wody pitnej. Sytuacja jest dramatyczna szczególnie na wsi, gdzie z czystej wody korzysta zaledwie 26% mieszkańców. W pozostałych przypadkach wodę czerpie się z naturalnych zbiorników wodnych. Mętną i zanieczyszczoną wodą z rzeki ciężko jest ugasić pragnienie, ale co gorsze, jako źródło wielu zarazków, stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.

Sytuacja dzieci

Najbardziej poszkodowani są najmłodsi. Brak dostępu do czystej wody jest jedną z głównych przyczyn umieralności wśród dzieci do 5 roku życia, która w Sierra Leone należy do najwyższych na świecie (192 zgony na 1000 urodzeń żywych). Najczęściej to właśnie dzieci odpowiedzialne są za zapewnienie w domu wody do picia, gotowania, prania i sprzątania. Często zajmuje im to tyle czasu, że muszą zrezygnować z uczęszczania do szkoły.

Jak pomóc

Wystarczyłaby jedna studnia, by zapobiec setkom tragedii. Przekazując 90 zł finansujesz budowę takiej studni w Sierra Leone, która zapewni dzieciom czystą i świeżą wodę na wiele lat. Liczy się każda Twoja wpłata, niezależnie od wysokości, bo razem możemy więcej!

Dziękujemy!

uni107769

© UNICEF/SRLA2011-0072/Asselin
Najczęstrzym źródłem wody na obszarach wiejskich jest właśnie taki staw. Jest to też niestety źródło wielu zarazków.

STRONA AKCJI "PODARUJ DZIECIOM CZYSTĄ WODĘ"

Data publikacji: 03.06.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.