FaceBook

UNICEF Polska i Groupon razem dla dzieci

Groupon UNICEF

Blisko 175 tys. PLN – to kwota, którą przekazali w tym roku klienci serwisu Groupon na projekty pomocowe UNICEF Polska. Darczyńcy zakupili ponad 8 tys. grouponów charytatywnych, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom w Czadzie, Mali i Sierra Leone.

Groupon charytatywny można było zakupić na rzecz trzech różnych projektów pomocowych UNICEF. W marcu tego roku klienci serwisu Groupon przekazywali środki na pomoc niedożywionym dzieciom w Czadzie, a w czerwcu na ratowanie życia dzieci w Mali. W połowie listopada zakończyła się sprzedaż grouponu charytatywnego na szczepionki dla dzieci w Sierra Leone. Łącznie klienci serwisu kupili 8 282 groupony na sumę blisko 175 tys. PLN.

Za środki pozyskane dzięki hojności klientów serwisu Groupon UNICEF zakupi, m.in., żywność terapeutyczną, szczepionki przeciwko gruźlicy, polio, odrze, tężcowi, leki przeciwmalaryczne oraz moskitiery.

Dziękujemy serwisowi Groupon oraz jego klientom za zaufanie i hojne wsparcie naszych projektów. Wspólnie będziemy jeszcze skuteczniej pomagać potrzebującym dzieciom. Zachęcamy też wszystkich do zakupu grouponu charytatywnego w przyszłości – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Groupon UNICEF pomoc

Data publikacji: 02.12.2013

Zobacz także

 • 21.11.2013

  Apel do polskich matek

  Maria była jedną z wielu mam, z którymi rozmawialiśmy w Sierra Leone, ale to właśnie ona najbardziej zapadła nam w pamięć. Dlaczego? Bo jej prosty apel do polskich matek trafił prosto do naszych serc. Czytaj...

 • 14.11.2013

  5 rzeczy, które należy wiedzieć o tajfunie Haiyan na Filipinach

  Tajfun Haiyan spowodował niewyobrażalne zniszczenia. Ucierpiało 4,6 mln dzieci. Na miejscu tragedii nasi koledzy byli jednymi z pierwszych pracowników organizacji humanitarnych. Czytaj...

 • 07.11.2013

  Długa droga po szczepionkę

  Dzieci w Sierra Leone umierają na odrę, gruźlicę i polio. W Polsce to zapomniane choroby. Czytaj...

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.