FaceBook

UNICEF + Twój 1% = zdrowie dzieci w Libii

Z powodu chorób, którym umiemy zapobiegać codziennie umiera 22 tys. dzieci poniżej 5 roku życia. UNICEF każdego dnia walczy o prawa dzieci do zdrowia, edukacji, równości i ochrony.

Tak wygląda realizacja naszej misji na libijskiej granicy:

Na skutek niestabilnej sytuacji politycznej już prawie 400 tysięcy uchodźców przekroczyło granicę libijską uciekając głównie do Tunezji i Egiptu. Od początku kryzysu, by zapewnić dzieciom opiekę i bezpieczeństwo, UNICEF niesie pomoc w obozach dla uchodźców. Pomagamy w kilku kluczowych obszarach: ochrona dzieci przed przemocą, programy wodno-sanitarne, logistyka, zaopatrzenie i szczepienia. W ciagu ostatnich tygodni UNICEF przeprowadził akcję szczepień przeciwko tężcowi i żółtaczce wśród dzieci do 5 roku życia.

Sytuacja wewnątrz Libii jest na tyle niestabilna, że nadal nie ma możliwości dotarcia do potrzebujących wewnątrz kraju. Dlatego UNICEF, przygotowując się na różne scenariusze rozwoju sytuacji, na razie koncentruje swe działania wzdłuż granic.

Wypełniając PIT przekaż swój 1% podatku na programy UNICEF. Twój 1% pozwoli nam realizować naszą misję jeszcze skuteczniej.

UNICEF + Twój 1% = zdrowie
KRS: 0000 107 957

Dziękujemy!

Data publikacji: 26.04.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.