FaceBook

UNICEF pomaga dzieciom w Rogu Afryki na 5. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Róg Afryki dotknęła w ubiegłym roku największa od 20 lat klęska głodu. UNICEF od początku tragedii pomaga tysiącom dzieci i ich rodzinom. Potrzeby są nadal ogromne. Dlatego UNICEF Polska podczas tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej przeprowadzi zbiórkę na rzecz potrzebujących dzieci w Rogu Afryki.

Do tej pory polscy Darczyńcy przekazali do Rogu Afryki ponad 2 mln PLN. UNICEF Polska nadal prowadzi zbiórkę funduszy, a swoje wsparcie można okazać poprzez dobrowolne wpłaty do puszek UNICEF podczas 5. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Stoisko organizacji znajdować się będzie w strefie wejścia do Hali Ocynowni Arcelor Mittal w dniach 25 i 26 maja. Pracownicy UNICEF Polska będą również udzielać dodatkowych informacji na temat działalności organizacji i prowadzonych przez nią akcji pomocowych. Swoje wsparcie na rzecz dzieci w Rogu Afryki można także kierować na specjalne konto akcji
73 1020 1013 0000 0102 0151 5907 lub przekazywać za pomocą darowizn online poprzez stronę internetową.

W lipcu 2011 roku największa od ponad 20 lat klęska głodu nawiedziła Róg Afryki. Najbardziej dotknięte przez kryzys zostały Somalia, Kenia, Etiopia i Dżibuti, gdzie z powodu suszy i klęski głodu ucierpiało ponad 13 mln ludzi. Najnowsze dane pokazują, że ponad 8 mln osób w Rogu Afryki nadal potrzebuje natychmiastowej pomocy humanitarnej. Prawie jedna trzecia populacji Somalii, czyli ponad 2,5 mln osób, boryka się ze skutkami kryzysu humanitarnego, a ponad 323 tys. dzieci cierpi z powodu ostrego niedożywienia.
Data publikacji: 23.05.2012
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.