FaceBook

Uwierz w Świętego Mikołaja 2007

Rozpoczęła się IV edycja wielkiej akcji Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF na rzecz dzieci z domów dziecka w Polsce. Zapraszamy do udziału! Patronat nad akcją objęła Giełda Papierów Wartościowych i Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego.

Każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja i marzą, jakie prezenty znajdą pod choinką. Z niecierpliwością czekają na radosne chwile spędzone przy świątecznym stole i pięknie ozdobionej choince.

Podobne marzenia ma ponad 20 000 dzieci przebywających w domach dziecka w Polsce. Zastanawiają się, jaki prezent podaruje im Mikołaj. Najpiękniejszym podarunkiem byłyby Święta spędzone w domu, razem z rodzicami i dziadkami, z rodzeństwem. Niestety, takie życzenie może się nigdy nie spełnić. Dzieci z domów dziecka wiedzą co to znaczy być samotnym i bezbronnym.

Wspólnie możemy sprawić, by 6 i 24 grudnia dzieci z domów dziecka poczuły, że nie są same, że ktoś o nich pamięta! Zgodnie z założeniami akcji Uwierz w Świętego Mikołaja, wszystkie dzieci, przebywające w domach dziecka objętych akcją w danym roku, otrzymują w tych magicznych dniach paczki z prezentami.

Nie jesteśmy w stanie zwrócić tym dzieciom rodzinnego ciepła i poczucia bliskości, ale możemy mieć pewność, że choć na chwilę się uśmiechną i poczują wyjątkowo. A maluchy nie będą miały wątpliwości, że Święty Mikołaj naprawdę istnieje.

W tym roku, dzięki Państwa przychylności i zaangażowaniu już po raz czwarty w dniu Mikołajek i w czasie Świąt Bożego Narodzenia przyniesiemy radość dzieciom. Podczas trzech edycji kampanii Uwierz w Świętego Mikołaja wspólnie przekazaliśmy prezenty ponad 3800 dzieciom z 84 domów dziecka z całej Polski. Dodatkowo dzieci z trzech placówek mogły przyjechać na wycieczkę do Warszawy.

W jednym domu dziecka przebywa około 60 dzieci. Kwota 3500 złotych pozwoli na zakup, zapakowanie i przesłanie prezentów dla wszystkich dzieci z jednego domu dziecka. Przekazując wielokrotność tej kwoty możecie Państwo zdziałać znacznie więcej.

Dodatkową wartością akcji jest fakt, że kupując produkty UNICEF przeznaczone dla polskich dzieci, darczyńcy wspierają jednocześnie realizację misji Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF na świecie. Zgodnie z przyjętymi przez UNICEF zasadami, fundusze ze sprzedaży kart i produktów przeznaczone są na programy prowadzone w krajach rozwijających się.

W akcji Uwierz w Świętego Mikołaja może wziąć udział każda firma, która zadeklaruje chęć uczestnictwa przesyłając do biura Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF wypełniony formularz zgłoszeniowy, a następnie wpłacając fundusze na zakup prezentów - zabawek i upominków z asortymentu UNICEF.

Firma biorąca udział w akcji otrzymuje honorowy tytuł uczestnika akcji Uwierz w Świętego Mikołaja. Podsumowanie i podziękowanie dla firm biorących udział w akcji znajdzie się również na stronie internetowej Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Jednocześnie, już teraz zamieszczamy listę firm zgłaszających swój udział w akcji.

Pozwólmy dzieciom uwierzyć w Świętego Mikołaja!

Data publikacji: 12.12.2007
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.