FaceBook

Wyniki konkursu filmowego

Kolejna edycja programu „Szkoła z prawami dziecka” dobiegła końca, a wraz z nią konkurs filmowy „Prawa dziecka oczami dziecka”. Za wszystkie nadesłane prace serdecznie dziękujemy!

Druga edycja konkursu była wyjątkowa – charakteryzowała się dużym zrozumieniem tematu praw dziecka wśród uczniów. Tu ukłony kierujemy w stronę nauczycieli, którzy podjęli się trudu wyjaśnienia swoim podopiecznym czym są prawa dziecka i jak należy je interpretować. Okazuje się, że znajomość aktów prawnych nie jest obca polskim dzieciom, a suche zapisy Konwencji o prawach dziecka potrafią w ciekawy sposób przełożyć na język sztuki filmowej.

Różnorodność podjętych zagadnień związanych z prawami dziecka, które mogliśmy odnaleźć w pracach konkursowych była sporym zaskoczeniem. Uczniowie starali się zaprezentować w jak najbardziej oryginalny sposób to, jak rozumieją poszczególne prawa. Kolejne projekcje filmów były niezwykle emocjonujące. Decyzja o wyborze filmu, który najlepiej oddaje idee praw dziecka okazała się być trudnym zadaniem. Niemniej jednak Jury konkursu podjęło ostateczną decyzję.

Mamy przyjemność poinformować, iż Laureatem drugiej edycji konkursu filmowego zorganizowanego przez UNICEF i Stowarzyszenie Filmowców Polskich zostaje film „Konwencja o prawach dziecka” nadesłany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Bestwinie. Autorami filmu są Kacper Wójtowicz, Kamil Owczarz oraz Kacper Kacperek. Film utrzymany jest w konwencji filmu niemego i w humorystyczny sposób prezentuje skrót podstawowych praw dziecka.

„ Film nakręcony przez uczniów szkoły w Bestwinie to doskonały przykład na to, że prawa dziecka nie muszą się kojarzyć tylko i wyłącznie z przejawami ich łamania. Pozytywny przekaz może uzmysłowić wielu ludziom, jak ważne dla rozwoju dziecka jest respektowanie wszystkich zapisów Konwencji” – mówi Małgorzata Połowniak z UNICEF.

Nagrodą dla Laureatów jest udział w 19. Letniej Akademii Filmowej – Warsztatach Filmu Animowanego w Legnicy organizowanych przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia filmu, a Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: 16.06.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.