FaceBook

Publikacje

 • Dzieci w Polsce

  Mamy przyjemność przekazać na Państwa ręce publikację będącą zbiorem wiedzy o sytuacji dzieci w Polsce. W naszej publikacji znajdą Państwo stosowne dane dotyczące najważniejszych problemów opatrzone krótkim komentarzem.

  Pobierz

  Format PDF - 2,21 MB

 • Warunki i jakość życia dzieci w krajach rozwiniętych

  Według najnowszego raportu UNICEF Polska zajmuje dopiero 21 miejsce w rankingu dotyczącym warunków i jakości życia dzieci w krajach rozwiniętych.

  Pobierz

  Format PDF - 2,08 MB

 • Humanitarian Action for Children 2013

  W prezentowanym raporcie UNICEF podsumowuje rok 2012, opisuje obecną sytuację humanitarną na świecie, identyfikuje najbardziej zapalne obszary oraz przedstawia dane dotyczące potrzeb finansowych na 2013 rok.

  Pobierz

  Format PDF - 2,84 MB

 • Humanitarian Action Report 2012

  UNICEF podsumował 2011 rok i apeluje o wsparcie – raport „The Humanitarian Action for Children 2012”

  Pobierz

  Format PDF - 4,04 MB

 • Ubóstwo Dzieci

  Raport UNICEF: Ponad 30 mln dzieci w najbogatszych krajach świata żyje w ubóstwie.
  Dostępu do podstawowych dóbr, niezbędnych do prawidłowego rozwoju nie ma, wg najnowszych badań UNICEF, ponad 13 mln dzieci w Unii Europejskiej (wraz z Norwegią i Islandią). W Polsce jest to prawie 1,3 mln dzieci.

  Pobierz

  Format PDF - 1,06 MB

 • The State of the World's Children 2012

  Proces urbanizacji pozostawia setki milionów dzieci w miastach i miasteczkach bez dostępu do podstawowych i niezbędnych usług, alarmuje UNICEF w raporcie „The State of the World’s Children 2012: Children in an Urban World.”

  Pobierz

  Format PDF - 3,97 MB

 • Humanitarian Action Report 2010

  UNICEF Humanitarian Action Report 2010 przedstawia trwające sytuacje kryzysowe, które wymagają wyjątkowego zaangażowania społeczności humanitarnej.

  Pobierz

  Format PDF - 2,76 MB

 • Tha children left behind

  „Wykluczone dzieci” – taki tytuł nosi najnowszy, dziewiąty już raport UNICEF dotyczący sytuacji dzieci w 24 krajach OECD, w tym w Polsce. Raport pokazuje nierówności społeczne wśród dzieci w krajach OECD Porównuje jaki dystans do pokonania mają najmniej uprzywilejowane dzieci w danym kraju, do tych, znajdujących się na poziomie średniej krajowej.

  Pobierz

  Format PDF - 1,49 MB

 • Przestrzagnie Praw Dziecka w Polsce

  Przestrzagnie Praw Dziecka w Polsce

  Pobierz

  Format PDF - 158,77 kB

 • Sytuacja dzieci na świecie

  Sytuacja dzieci na świecie - wydanie specjalne

  Pobierz

  Format PDF - 1,04 MB

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.