FaceBook

Szkoły współpracujące

Przedszkole Miejskie nr 106 w Łodzi

O szkole:

Traktując pracę z dziećmi jako pasję, dbając o ciągły rozwój zarówno naszych wychowanków, jak i nas samych – wychowawców, stanowimy zespół nauczycieli wciąż poszukujących, doskonalących swój warsztat zawodowy, otwartych na świat. Pedagogika M. Montessori - na której opieramy swoją pracę - funkcjonuje w naszym Przedszkolu od 1. września 1996 r. Z perspektywy minionych lat dochodzimy do wniosku, że aby w pełni realizować jej założenia i odpowiadać na potrzeby dziecka, należy iść z duchem czasu. Szanując założenia
M. Montessori, wprowadzając je w codzienne, przedszkolne życie – nie pozostajemy obojętne wobec nowości pojawiających się wraz z rozwojem pedagogiki przedszkolnej. Z proponowanych przez współczesną edukację treści wybieramy te, które służą doskonaleniu dzieci i nas.
Obecnie Przedszkole posiada 5 grup montessoriańskich przeznaczonych dla Dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Grupy te są, zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori, zróżnicowane wiekowo.

Strona szkoły: http://pm106.edu.lodz.pl
 

Akcje w których szkoła brała udział:

  • Baw się i bądź bezpieczny! - II edycja
  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.