FaceBook

Szkoły współpracujące

Przedszkole 295 Kraina Bajek w Warszawie

O szkole:

 Nasze przedszkole usytuowane jest na zielonej Saskiej Kępie, z dala od głośnych ruchliwych ulic. Budynek mieści się przy ulicy Afrykańskiej 9.

 

Nasze cele:
* wspomaganie i ukierunkowywanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami w relacjach ze środowiskiem społecznym i przyrodniczym,
* zapewnienie opieki i bezpieczeństwa oraz stworzenie optymalnych warunków naszym wychowankom,
* współdziałanie z rodziną w celu ujednolicenia oddziaływań wychowawczych,
* zapewnienie dzieciom pomocy specjalistycznej - psychologicznej, terapeutycznej, logopedycznej, reedukacyjnej oraz współpraca z poradnią psychologiczno - pedagogiczną w tym zakresie.

->  Cały personel ma na uwadze, to że dziecko poznaje świat przez doświadczanie. Już od wejścia w szatni żyjemy potrzebami twórczego działania dzieci - wspólnie z mamą i tatą bawimy się, eksperymentujemy oraz tworzymy własne prace plastyczne.

-> Również po to by nasze przedszkolaki poznawały świat własnymi rękoma, maluchy sporządzają sałatki, pieką ciastka, eksperymentują z wodą i innymi substancjami, poznają tajniki wypieku chleba, prowadzą hodowle i obserwacje roślin oraz brudzą się podczas pracy i codziennych zabaw w ogrodzie ;)

 

-> Chcemy by nasze pociechy rozwijały się twórczo, a więc organizujemy co miesiąc koncerty muzyczne oraz spektakle teatralne. Staramy się także alby przynajmniej raz w roku wyjechać do prawdziwego teatru. Lubimy jeździć na wycieczki, odwiedzamy ciekawe miejsca w Warszawie i okolicach Dnia Dziecka urządzamy piknik na wsi.

-> Lubimy się również bawić wspólnie z całymi rodzinami, dlatego mamy nasze święta i uroczystości. Tworzymy też amatorskie koło teatralne "Teatrzyk Zielone Oko".

 

-> Naszym podopiecznym oferujemy różnorodne zajęcia dodatkowe (płatne oraz darmowe). Są one doskonałym uzupełnieniem programu podstawowego, ponieważ pozwalają odkryć i rozwijać drzemiące w naszych pociechach talenty oraz umiejętności.

-> Jeden dzień w tygodniu poświęcamy na poznawanie Kuchni Świata. Zwykłe posiłki zamieniamy na przysmaki greckie, włoskie, francuskie... lub tradycyjne dania regionalnej kuchni polskiej.

 

-> Zachęcamy wszystkich rodziców, jak również nasze przedszkolaki, do brania udziału w popieranych przez nas akcjach. Czasami mały gest lub odrobina dobrych chęci potrafią odmienić ludzkie życie lub przyczynić się do polepszenia stanu środowiska naturalnego. Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę! Dbamy o nasze środowisko. Tak niewiele potrzeba by na świecie było lepiej.

 

Człowiek – to powinno brzmieć dumnie nie tylko w literaturze, ale głównie w życiu. Żaden program wychowawczy czy naprawczy nie nauczy dzieci szacunku i tolerancji, jeżeli wzrastać będą w lęku, bez miłości i poszanowania własnej godności. Poszanowanie wzajemnej godności jest przywilejem gatunku ludzkiego i pierwiastkiem jaki zdecydowanie powinno rozwijać się od najmłodszych lat. Wszyscy ciągle mówimy o „Prawach Dzieci”, ale jakże rzadko szanujemy prawa ludzi. Uczymy praw nie odnosząc ich zupełnie do obowiązków, zasad współżycia, kanonów wychowania. Mylimy często bezstresowe wychowanie z nie-wychowaniem. Jeżeli więc zadbamy o to by dziecko znało i rozumiało znaczenie, wartość i wagę słów, możemy spodziewać się myślącego społeczeństwa, które w przyszłości będzie tworzyło również naszą rzeczywistość.Takich absolwentów staramy się wychować.

 

Akcje w których szkoła brała udział:

  • Wszystkie Kolory Świata II
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.