FaceBook

Szkoły współpracujące

Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wieczorków w Orzechu

O szkole:

Orzech, to jedno z sołectw Gminy Świerklaniec. Sołectwo to jest średnio zamożne, około 20% uczniów korzysta ze śniadań fundowanych przez OPS i zespół charytatywny działający przy parafii.

Szkoła w środowisku pełni rolę nie tylko edukacyjną, ale jest swoistym centrum kulturalnym. Organizujemy konkursy szkolne i międzyszkolne, coroczne imprezy środowiskowe.

Jesteśmy, niewielką, kameralną szkołą, co sprzyja tworzeniu życzliwej atmosfery. Wzajemny szacunek stanowi podstawę zachowań uczniów, personelu i rodziców. Uczymy współdziałania, uczymy, że szkoła jest wspólna, a wszyscy jej członkowie jednakowo ważni. Uczniowie nie są anonimowi. Wychowujemy w klimacie miłości do rodziny, małej i wielkiej ojczyzny. Pomagamy uczniom uwierzyć w siebie, jesteśmy otwarci na ich potrzeby i potrzeby najbliższego środowiska. Ciągle podejmujemy nowe wyzwania. Naszym celem jest,  aby nasza szkoła była miejscem spotkań nie ról społecznych, lecz żywych ludzi, w której ma miejsce autentyczna współpraca wszystkich podmiotów edukacji.

Szkoła posiada dobre wyposażenie w pomoce dydaktyczne. Budynek szkoły jest  wyremontowany i ocieplony. Pomieszczenia szkolne są czyste i jasne. Posiadamy salę gimnastyczną, boisko szkolne i duży teren zielony wokół szkoły. W szkole funkcjonuje świetlica szkolna. Prowadzone są zajęcia logopedyczne.

 

 

Akcje w których szkoła brała udział:

  • Baw się i bądź bezpieczny! - II edycja
  • Gwiazdka dla Afryki
  • Szkoła z Prawami Dziecka IV edycja
  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.