Komunikat UNICEF Polska

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

25 maja 2020 r. UNICEF Polska wznowił działania terenowe polegające na bezpośrednim kontaktowaniu się przedstawicieli UNICEF (Fundraiserów) z Darczyńcami. Działania mają na celu zachęcanie, aby przyłączyć się do programu dla stałych Darczyńców UNICEF365. W celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie oraz rozmówcom, przedstawiciele UNICEF Polska zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej (w tym: maseczki zakrywające nos i usta lub przyłbice, rękawiczki jednorazowe oraz płyny do dezynfekcji rąk). Posiadają ponadto jednorazowe długopisy i formularze UNICEF365 do uzupełnienia wspólnie z Darczyńcą, zabezpieczone przed zakażeniem. Przedstawiciele organizacji zostali także przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa dotyczących zachowania odpowiedniego dystansu z rozmówcą i praktyk higienicznych oraz poinstruowani o możliwych symptomach COVID-19. Osoby z objawami infekcji nie są dopuszczane do pracy i kontaktu z Darczyńcami. 

W przypadku pytań lub wątpliwości, a także potrzeby weryfikacji tożsamości Przedstawiciela UNICEF Polska, prosimy o kontakt mailowy: darczyncy@unicef.pl lub telefoniczny: (22) 568 03 65 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–20.00.

W związku z pandemią COVID-19 potrzeby dzieci w krajach rozwijających się są dziś ogromne. UNICEF Polska prowadzi kampanię „Walka z koronawirusem” w celu zebrania środków m.in. na pomoc humanitarną dla dzieci dotkniętych skutkami pandemii, takimi jak np. rosnące niedożywienie. Pomagaj dzieciom każdego dnia - dołącz do Programu UNICEF365!

Zobacz również

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

Szczepionki są jednym z największych osiągnięć w dziedzinie medycyny. Za ich pomocą możemy chronić dzieci m.in. przed cholerą, malarią i polio. Dzięki szczepieniom najmłodsi mogą dorastać w zdrowiu i prawidłowo się rozwijać. Mimo to po raz pierwszy od 30 lat jesteśmy świadkami największego trwałego spadku wyszczepialności wśród dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej