Koncert inaugurujący 70. rocznicę powstania UNICEF

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
DSC_0053_wybr_małe

Warszawa/Katowice, 18 listopada 2016 r. - Już w najbliższą sobotę, 19.11.2016 r. UNICEF Polska zainauguruje obchody 70-lecia istnienia organizacji. W siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (NOSPR) wykonana zostanie światowa prapremiera oratorium „Canticum puerorum” – „Śpiewy Dzieci" skomponowanego przez Eugeniusza Knapika.

Pomysłodawcą i inicjatorem koncertu jest Pan Emil Wąsacz, który w ten sposób zapragnął oddać hołd swojej rodzinie, której tragiczne losy stały się udziałem wielu polskich rodzin podczas II wojny światowej. Inspiracją do skomponowania oratorium jest zapisany ręcznie brulion zawierający dramatyczne wspomnienia kilkunastoletniej dziewczynki wywiezionej wraz z rodziną na Syberię w 1940 r.

Koncertowi będzie towarzyszyła wystawa zdjęć, a także uroczystość wręczenia statuetek osobom i firmom zaangażowanym w działania UNICEF, partnerom korporacyjnym oraz Ambasadorom Dobrej Woli UNICEF i osobistościom ze świata sportu wspierającym działania organizacji.

Gościem honorowym uroczystości będzie Gerard Bocquenet, Dyrektor biura regionalnego UNICEF w Genewie, odpowiedzialny za pracę wszystkich Komitetów Narodowych UNICEF.

Zobacz również

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

Szczepionki są jednym z największych osiągnięć w dziedzinie medycyny. Za ich pomocą możemy chronić dzieci m.in. przed cholerą, malarią i polio. Dzięki szczepieniom najmłodsi mogą dorastać w zdrowiu i prawidłowo się rozwijać. Mimo to po raz pierwszy od 30 lat jesteśmy świadkami największego trwałego spadku wyszczepialności wśród dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej