Znani i lubiani apelują o przekazanie 1% UNICEF

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się, której organizacji przekażą 1% podatku mamy wyjątkowy materiał filmowy. Pani Halina Szpilman, Pani Grażyna Barszczewska, Pan Lech Ordon, Pan Filip Bajon oraz Pan Janusz Zaorski opowiadają o wspomnieniach z czasów po II wojnie światowej, kiedy to otrzymywali pomoc humanitarną od UNRRA.

Życie powojenne było bardzo trudne. Zostaliśmy zniszczeni, ja jako dziecko pamiętam, że właściwie brakowało wszystkiego”, mówi Pani Halina Szpilman. „I wtedy przyszła z pomocą UNRRA”, dodaje Pan Lech Ordon.

Polska była zrujnowana, dlatego tak bardzo potrzebowaliśmy pomocy innych. Otrzymaliśmy ją między innymi od UNRRA, organizacji, która w 1946 roku przekształciła się w UNICEF. Przez kilkadziesiąt lat UNICEF niósł pomoc dzieciom w Polsce. Teraz przyszedł czas, kiedy jednym prostym gestem  to my możemy pomóc innym. Prosimy – przekażcie swój 1% podatku UNICEF.

Kiedyś pomagano nam. Teraz my pomóżmy! Dziękujemy

KRS: 0000 107 957

PITProjekt - program do rozliczeń podatkowych za rok 2012

Zobacz również

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

Szczepionki są jednym z największych osiągnięć w dziedzinie medycyny. Za ich pomocą możemy chronić dzieci m.in. przed cholerą, malarią i polio. Dzięki szczepieniom najmłodsi mogą dorastać w zdrowiu i prawidłowo się rozwijać. Mimo to po raz pierwszy od 30 lat jesteśmy świadkami największego trwałego spadku wyszczepialności wśród dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej